Żałoba w Elektryku w Mielcu. Uczniowie żegnają Jakuba. "Trudno opisać ból po tak ogromnej stracie"

Na stronie popularnego Elektryka w Mielcu pojawiła się informacja o śmierci ucznia. Szkoła w ten sposób chciała pożegnać Jakuba, który uczęszczał do klasy mundurowej. "Trudno opisać ból po tak ogromnej stracie" - opisują chłopca nauczyciele i koledzy.

Na stronie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego, czyli popularnego Elektryka w Mielcu (województwo podkarpackie), pojawiła się smutna informacja. Społeczność szkolna jest pogrążona w żałobie po stracie jednego ze swoich uczniów. 

Zobacz wideo Co powinna zawierać domowa apteczka?

Nie żyje jeden z uczniów Elektryka w Mielcu. "Trudno opisać ból po tak ogromnej stracie"

"Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Ucznia Jakuba, który odszedł od nas w dniu 1 października 2023 roku" - napisano w komunikacie. Przyczyny śmierci nastolatka nie zostały podane do wiadomości publicznej. Następnie nauczyciele i koledzy opisali, jaką osobą był zmarły uczeń. 

"Kuba należał do wyróżniających się uczniów - osiągał świetne wyniki w nauce, zaangażowany w sprawy społeczności szkolnej, szczególnie w działalność klas wojskowych, reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym, w kompanii honorowej i w musztrach pokazowych. Wzorowo wypełniał zadania Kadeta. Marzył o służbie w wojskach zmechanizowanych" - czytamy dalej. W lutym Jakub brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbywała się na AGH w Krakowie

"Koleżeński, uczynny, pełen radości i humoru, kochający życie, serdeczny i życzliwy. Trudno opisać ból po tak ogromnej stracie. W imieniu Dyrekcji, Grona Nauczycielskiego, Pracowników i Uczniów szkoły składamy Rodzinie Jakuba najszczersze wyrazy współczucia" - napisała dalej szkoła. Wcześniej w komunikacie znalazł się następujący cytat:

"Daj nam wiarę, że to ma sens. Że nie trzeba żałować przyjaciół.
Że gdziekolwiek są - dobrze im jest, Bo są z nami choć w innej postaci" - z "Kolędy dla nieobecnych" Beaty Rybotyckiej. 

Więcej o: