Konwencja PiS-u w Spodku. Dziennikarze TVN zaatakowani przez zgromadzonych. "Won, szwabski pociotku"

- Won, szwabski pociotku - miał krzyczeć jeden z uczestników konwencji Prawa i Sprawiedliwości do dziennikarzy TVN. Wtórowały mu kolejne osoby oczekujące na wejście do katowickiego Spodka. Do słownych ataków na przedstawicieli stacji miało dojść przed obiektem, gdy wyborcy czekali na wejście do hali widowiskowo-sportowej.

1 października w Spodku w Katowicach Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało swoją konwencję wyborczą. Wydarzenie przyciągnęło wielu sympatyków partii, którzy w kolejkach oczekiwali na wejście do hali. Przed obiektem towarzyszyli im dziennikarze, którzy próbowali z nimi rozmawiać. Spotkali się jednak z wieloma obraźliwymi komentarzami.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski na Marszu Miliona Serc: Nie chcemy cały czas oglądać się do tyłu i budować polityki na resentymencie

Katowice. Uczestnicy konwencji PiS-u obrażali dziennikarzy TVN-u

Jedna z dziennikarek telewizji TVN próbowała rozmawiać z osobami oczekującymi na wejście do obiektu. Jednak zamiast odpowiedzi na jej pytania, usłyszała wiele niekulturalnych komentarzy w swoją stronę oraz w kierunku stacji. - Won, szwabski pociotku - krzyczał jeden ze zgromadzonych, cytowany przez Onet. - Do Warszawy na marsz pustych serc i pustych łbów - wtórował kolejny. - Błaznów z ludzi robicie - krzyczały pozostałe osoby.

Jak przekazał Onet, z mężczyznami, którzy wykrzykiwali te hasła, mieli rozmawiać dziennikarze Wirtualnej Polski. - Głupie pytania zadają. Proszę stąd odejść - miał wówczas odpowiedzieć jeden z mężczyzn, który czekał na wejście do hali. - Chcieli przegonić szatańską telewizję. Nie ma gorszej. To jest najgorsza telewizja i ja się dziwię, że w ogóle jest taka w Polsce - tłumaczył kolejny mężczyzna z tłumu.

Konwencja przedstawicieli PiS-u w Katowicach

Przypomnijmy, konwencja partii rządzącej rozpoczęła się 1 października o godz. 12:00 w katowickim Spodku. Wzięło w niej udział wielu kluczowych polityków partii oraz przedstawiciele obecnego rządu. Po wydarzeniu liderzy ugrupowania mają wyruszyć w dalszą trasę po całym kraju.

Więcej o: