Marsz Miliona Serc największą demonstracją w historii Warszawy. Nawet milion ludzi na 4,4 km trasy

Marsz Miliona Serc może okazać się największą demonstracją, która miała miejsce w historii Warszawy. Z danych miasta wynika, że w wydarzeniu udział bierze nawet milion osób.

Warszawski ratusz potwierdził, że w Marszu Miliona Serc bierze udział około milion osób. - Mamy cztery kilometry i czterysta metrów trasy w całości wypełnionej. Uczestnicy są także na bocznych ulicach - przekazała w rozmowie z Wirtualną Polską Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza. Wcześniej Donald Tusk napisał, że w marszu udział bierze milion osób. Informację tę potwierdził później także rzecznik urzędu miasta Jakub Leduchowski. 

Marsz Miliona Serc przyciągnął nawet milion osób! "To największa w historii Warszawy demonstracja"

- Tył zgromadzenia jeszcze nie ruszył. Bardzo dużo ludzi idzie przed marszem. Widać duży ruch na stacjach metra w obu kierunkach. Ludzie dochodzą bocznymi ulicami. To największa w historii Warszawy demonstracja - dodała natomiast rzeczniczka w rozmowie z Wprost.pl.

Zobacz wideo Marsz Miliona Serc. Co mówili uczestnicy? "Mam dość tego, co się dzieje w Polsce"

Warto dodać, że od godziny 12 policja nie odnotowała żadnych incydentów związanych z Marszem Miliona Serc. Służby nie będą jednak podawać żadnych danych o frekwencji. Do sprawy tej odniosła się komisarz Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, która stwierdziła, że "policja nigdy nie podawała liczby uczestników jakiegokolwiek zgromadzenia i tak będzie również tym razem". Podobnie wypowiada się rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Sylwester Marczak, który pytany o te informacje przekazał, że policja "od wielu lat nie podaje żadnych liczb".

Z kolei około godziny 14 pojawiła się depesza Polskiej Agencji Prasowej, w której powołano się na "nieoficjalne dane z policji". Przekazano w niej, że jeszcze sprzed momentu wyruszenia marszu na trasie rzekomo było łącznie do 100 tysięcy osób. Poniżej załączamy zdjęcie, na którym widać uczestników marszu na rondzie Dmowskiego. Fotografię wykonano z drona. 

Marsz Miliona Serc w WarszawieMarsz Miliona Serc w Warszawie fot. Youtube.com/Donald Tusk - kanał oficjalny

Więcej o: