Marsz Miliona Serc. Uczestnicy z całej Polski zmierzają do Warszawy. "Wynajęliśmy dwa pociągi"

Uczestnicy Marszu Miliona Serc zmierzają do Warszawy ze wszystkich rejonów Polski. W sieci pojawia się też coraz więcej materiałów, pokazujących setki wypełnionych wyborcami autokarów. Warszawa może być 1 października wyjątkowo zatłoczona.

Marsz Miliona Serc zaplanowano na 1 października. W samo południe jego uczestnicy rozpoczną wspólny przemarsz ulicami Warszawy, zaczynając od ronda Dmowskiego. Następnie przejdą Marszałkowską, Świętokrzyską, aż do alei Jana Pawła II, by zakończyć marsz na rondzie "Radosława".

Zobacz wideo Konferencja Tuska w sprawie afery wizowej. "Wydano 250 tysięcy wiz!"

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Tłumy wyborców zmierzają do stolicy

Politycy oraz działacze spoza Warszawy publikują w mediach społecznościowych zdjęcia oraz filmy z trasy do stolicy. Widać na nich setki wypełnionych autokarów, które zmierzają na warszawski marsz.

Krzysztof Grabczuk, poseł na Sejm, były Marszałek i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, opublikował zdjęcia autokarów. "Chełm, Włodawa i całe lubelskie w drodze na Marsz Miliona Serc" - przekazał we wpisie w serwisie X.

Monika Rosa, posłanka z okręgu katowickiego, opublikowała film z uczestnikami marszu, którzy do Warszawy przyjadą z woj. śląskiego. "Słuchajcie, jedziemy na Marsz Miliona Serc i jesteśmy potężną ekipą. Dzisiaj będzie pięknie, a jeszcze piękniej 15 października" - przekazała posłanka.

Były senator Krzysztof Brejza również podzielił się nagraniami. "Rozpoczynamy zbiórkę, Inowrocław, pierwsi uczestnicy Marszu Miliona Serc już na miejscu, cztery autokary plus mnóstwo osób dojeżdżających samochodami" - przekazał polityk.

Krzysztof Marcinkiewicz, działacz PO w województwie małopolskim, w jednym ze swoich wpisów w serwisie X przekazał, że koordynuje 48 autokarów wyruszających właśnie z tego regionu. Z samego Krakowa wyjechało aż 20 autokarów.

Poseł na Sejm Dariusz Joński  przekazał, że do Warszawy zmierzają też wyborcy z Łodzi. - Mamy dość hipokryzji PiS-u, rozliczymy PiS, chcemy normalności w kraju, mamy dość manipulacji - przekazali uczestnicy marszu.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak również opublikował zdjęcia uczestników. "Silna reprezentacja powiatu ostrowskiego w drodze na Marsz Miliona Serc, żeby pogonić PiS. Oni już wiedzą, ich czas mija, szczęśliwej Polski już czas!" - przekazano we wpisie.

Grzegorz Małodobry, radny powiatu krakowskiego, przekazał nad ranem 1 października, że jest już "w drodze z drużyną". "Wszyscy na Marsz Miliona Serc. Polska w naszych sercach" - czytamy w opublikowanym wpisie.

Mateusz Jędrachowicz, sekretarz PO na Dolnym Śląsku, poinformował natomiast, że wynajęto dwa pociągi dla uczestników marszu. "Niespodzianka! Pociąg Wolności relacji Wrocław - Warszawa rusza na Marsz Miliona Serc! Dla nas na Dolnym Śląsku nie ma rzeczy niemożliwych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania, więc tak jak w czerwcu, wynajęliśmy dwa pociągi. Jedziemy!" - czytamy we wpisie.

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Jak dojechać na marsz?

Organizatorami marszu są politycy Koalicji Obywatelskiej (w jej skład wchodzą partie PO, Nowoczesna, iPL, Zieloni, RS Agrounia TAK). Platforma Obywatelska poinformowała, jak uczestnicy mogą dotrzeć na miejsce startu komunikacją miejską.

"4 czerwca daliście Polsce nadzieję, więc proszę, dajmy 1 października nie tylko nadzieję, ale też pełną wiarę w zwycięstwo!" - apelował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Więcej o: