Niebezpieczny manewr kierowcy ciężarówki. 24-latek wyprzedzał samochody na podwójnej ciągłej [WIDEO]

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej poinformowali o nieodpowiedzialnym zachowaniu kierowcy ciężarówki. 24-latek wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej przed wzniesieniem dwa pojazdy, jadąc w niesprzyjających warunkach. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) interweniowali w związku z niebezpiecznym manewrem, który wykonał 24-letni kierowca ciężarówki. Mężczyzna wyprzedzał dwa samochody na linii podwójnej ciągłej. Manewr został zarejestrowany na policyjnym nagraniu. Mieszkaniec powiatu radomskiego otrzymał surową karę za złamanie przepisów.

Zobacz wideo Kierowca ciężarówki wyprzedził dwa samochody na podwójnej ciągłej przed wzniesieniem

Kierowca ciężarówki wyprzedzał po ciemku na podwójnej ciągłej. Nagrał go nieoznakowany radiowóz

We wtorek 26 września po godzinie 22 policjanci ze Skarżyska-Kamiennej patrolowali nieoznakowanym radiowozem drogę krajową numer 42. Ich pojazd był wyposażony w wideorejestrator, dzięki czemu zdołano nagrać nieodpowiedzialne zachowanie 24-letniego kierowcy.

Nierozważny manewr został wykonany w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn. Funkcjonariusze zobaczyli, jak mężczyzna kierujący ciężarówką wyprzedza dwa samochody na linii podwójnej ciągłej przed wzniesieniem. Do zdarzenia doszło po zmroku, w warunkach ograniczonej widoczności.

Skarżysko-Kamienna. Policja ukarała mandatem kierowcę ciężarówki. Dostał też 10 punktów karnych

Kierowca ciężarówki nie spowodował na szczęście wypadku, ponieważ w chwili wykonywania manewru z naprzeciwka nie nadjechał żaden pojazd. Mimo to policjanci dotkliwie ukarali 24-latka za naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Mieszkaniec powiatu radomskiego będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1000 złotych. Ponadto funkcjonariusze zastosowali się do taryfikatora i nałożyli na kierowcę ciężarówki 10 punktów karnych.

Więcej o: