Marsz Miliona Serc spowoduje duże utrudnienia na ulicach Warszawy. Jakie zmiany w organizacji ruchu?

Marsz Miliona Serc odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Co przygotował Warszawski Transport Publiczny? Zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, muszą liczyć się z utrudnieniami, zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej, wyłączeniem z ruchu wybranych ulic i objazdami.

Marsz Miliona Serc zainicjowany przez Donalda Tuska już w najbliższą niedzielę 1 października przejdzie ulicami Warszawy. Ma zmobilizować obywateli, by w wyborach odsunąć PiS od władzy. Uczestnicy spotkają się o godz. 12 na rondzie Dmowskiego. Następnie pomaszerują Marszałkowską, Świętokrzyską i aleją Jana Pawła II. Metą będzie rondo Radosława. Koalicja Obywatelska nie ukrywa, że traktuje manifestację jako przełom w tegorocznej kampanii wyborczej. Zwłaszcza że wg szacunków w stolicy zgromadzi się milion osób.

Zobacz wideo Tusk czy Trzaskowski, kto zostałby premierem po wygranych wyborach?

Marsz Miliona Serc. Duże utrudnienia na ulicach Warszawy

Katarzyna Strzegowska, dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie podczas czwartkowej konferencji prasowej (28 września) zachęcała uczestników marszu, by zrezygnowali z przemieszczania się samochodami i korzystali z komunikacji miejskiej, a przede wszystkim śledzili bieżące komunikaty. Zaapelowała też o wcześniejsze dotarcie na miejsce. Więcej na ten temat w artykule:

Już w sobotę 30 września od godziny 12 nieczynny będzie przystanek Centrum 06, zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich za rondem Dmowskiego, w stronę Dworca Centralnego. W niedzielę 1 października od godziny 9.00 do 19.00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania metra i tramwajów. Na ulice Warszawy ma wyjechać również więcej autobusów. "Uruchomimy dodatkowe kursy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej" - czytamy w komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP). "W niedzielę pasażerom będą pomagali informatorzy WTP. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu, pomogą przy korzystaniu z biletomatów. Na warszawskich ulicach będą pracowali także instruktorzy nadzoru ruchu" - podają.

Warszawski Transport Publiczny poinformował także, że 1 października zamknięte dla ruchu będą rejony pl. Konstytucji oraz ulicy Ludwika Waryńskiego i odcinka Marszałkowskiej. Dodatkowo wyłączone zostaną również ulice, które wchodzą w trasę Marszu Miliona Serc, tj. ul. Marszałkowska, Świętokrzyska, al. Jana Pawła II i rejon ronda Radosława (w zależności od liczby uczestników policja może zdecydować także o zamknięciu dróg poprzecznych). "Tego dnia wyjątkowo nie będzie deptaka dla spacerowiczów na Krakowskim Przedmieściu i autobusy będą kursowały Traktem Królewskim" - czytamy w wydanym komunikacie. 

Warszawa 1 października. Zapory antyterrorystyczne, karetki pogotowia, patrole medyczne... 

- Cała trasa marszu objęta jest monitoringiem miejskim. Zarówno na początku trasy przemarszu, jak i na końcu kolumny zgromadzenia będą karetki pogotowia, a na trasie patrole medyczne. Sam organizator zabezpieczył na ten cel ponad tysiąc osób służby porządkowej, aby komunikować się z uczestnikami zgromadzenia i dbać o właściwy jego przebieg. W rejonie miejsca startu będą wystawione zapory antyterrorystyczne. Dbamy o to, żeby wszyscy, którzy przyjadą na marsz czuli się w Warszawie bezpiecznie - powiedział nadinsp. Michał Domaradzki, szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego warszawskiego ratusza.

Więcej o: