Zaginęła Aneta Szubryt. Ślady 23-latki prowadzą aż do Tajlandii. Bliscy szukają pasażerów lotu LH772

Wrocławska policja poszukuje Anety Szubryt, która zaginęła w połowie września. Detektywi, którzy prowadzili śledztwo ws. morderstwa Anastazji na wyspie Kos, odkryli ślady 23-latki. Prowadzą one aż do Tajlandii.

Aneta Szubryt zaginęła w czwartek 14 września. Była wtedy widziana po raz ostatni, jak opuszcza swoje mieszkanie, znajdujące się przy ulicy Zachodniej we Wrocławiu (osiedle Szczepin). Wiadomo, że opuściła lokal między godziną 8 a 17, pod nieobecność swojej siostry. Ostatni kontakt z zaginioną został nawiązany około godziny 16:15 na aplikacji Messenger. Po tym czasie młoda kobieta nie kontaktowała się z rodziną ani przyjaciółmi. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Poszukiwania zaginionej Anety Szubryt z Wrocławia. Detektywi mają trop, który prowadzi do Tajlandii

Jak dotąd służbom udało się ustalić, że 23-latka w dniu zaginięcia podróżowała samolotem z Wrocławia do Monachium w Niemczech. Stamtąd udała się do Bangkoku, stolicy Tajlandii (LOT LH772 o godzinie 22:25). Oba połączenia wykonane zostały liniami lotniczymi Lufthansa.

Za zaginioną podążyli detektywi, którzy pomagali także w śledztwie dotyczącym morderstwa Anastazji na greckiej wyspie Kos. - Potwierdzam, że nasza agencja detektywistyczna, wraz z "Dziennikiem Śledczym", realizuje działania na terenie Tajlandii w związku z zaginięciem 23-letniej Anety Szubryt - powiedział w rozmowie z Onetem Dawid Burzacki, szef zespołu detektywów. 

Na miejscu detektywom udało się ustalić, że Aneta dotarła na lotnisko. Z nagrań monitoringu wynika, że 23-latka podróżowała sama. Teraz śledczy będą starali się ustalić, dokąd udała się dalej. W działaniach pomaga polska ambasada w Bangkoku oraz rodzina zaginionej.

Rodzina zaginionej Anety Szubryt prosi o pomoc w poszukiwaniach. 23-latka powinna regularnie przyjmować leki

Bliscy Anety Szubryt dodają, że 23-latka powinna regularnie przyjmować leki, których najprawdopodobniej przy sobie nie posiada. Ich brak może radykalnie pogorszyć jej stan zdrowia emocjonalnego.

Wcześniej zdjęcia zaginionej zostały udostępnione przez komisariat Policji Wrocław-Stare Miasto. Aneta mogła mieć na sobie buty sportowe marki Vans. W dniu zaginięcia miała włosy do ramion koloru rudego. Na dekolcie ma tatuaż w kształcie kwiatka, a na prawym udzie kolorowy tatuaż w kształcie syreny. Dodatkowo na wewnętrznej stronie nadgarstka ma tatuaż w kształcie znaku zapytania. Ma też kolczyk w nosie oraz dolnej wardze. 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu 23-latki, proszone są o jak najszybszy kontakt z wrocławską policją pod numerami telefonu: 47 87 131 31, 47 87 143 90. Zgłoszenia można kierować także za pośrednictwem numer alarmowego 112.

Więcej o: