Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek "wzięli ślub" po 23 latach związku. W Polsce. "To piękne uczucie"

Robert Biedroń, europoseł Lewicy wziął symboliczny ślub ze swoim długoletnim partnerem posłem Krzysztofem Śmiszkiem. Nieformalna ceremonia odbyła się na deskach teatralnych i wieńczyła spektakl "Spartakus" w reżyserii Jakuba Skrzywanka. "To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić" - napisał Biedroń w mediach społecznościowych. Para podkreśliła, że ma nadzieję móc w przyszłości zawrzeć oficjalny związek małżeński.

Robert Biedroń wziął symboliczny ślub ze swoim partnerem Krzysztofem Śmiszkiem. "Udzieliłem setek ślubów jako prezydent Słupska, ale pierwszy raz stanąłem po drugiej stronie. Po 23 latach w związku" - napisał poseł Parlamentu Europejskiego w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Robert Biedroń: Tak, to obciach mówić dziś o związkach partnerskich, a nie małżeństwach

Robert Biedroń wziął ślub z Krzysztofem Śmiszkiem. Ceremonia była częścią przedstawienia teatralnego

Zawarcie związku małżeńskiego między politykami Lewicy odbyło się w środę 27 września w ramach spektaklu "Spartakus. Miłość w czasach zarazy" - informują dziennikarze "Gazety Wyborczej". Przedstawienie realizowane jest przez Teatr Współczesny w Szczecinie. Tekst dramatu opiera się na reportażach Janusza Schwertnera.

Jakub Skrzywanek, reżyser spektaklu, wpadł na pomysł, żeby scenę końcową przedstawienia stanowił ślub faktycznych par nieheteroseksualnych. - Dzięki "Spartakusowi" scena teatralna stała się czymś niesamowicie realnym - są obrączki, emocje, a my później dostajemy pocztówki i opowieści o tym, jak naszym parom żyje się w małżeństwie - opisywał w rozmowie z dziennikarzami "GW"

Podczas środowego spektaklu, który odbył się na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, jedną z takich par stali się właśnie reprezentanci Nowej Lewicy - Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek. Aktorka, która prowadziła ceremonię, wypowiadała formuły stosowane przez urzędników udzielających ślubów cywilnych, a politycy złożyli na scenie przysięgę małżeńską. - Oświadczam, że niezgodnie z przepisami obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej związek małżeński panów Roberta i Krzysztofa został zawarty - oświadczyła na koniec aktorka.

Lewica zapowiada walkę o związki partnerskie. Biedroń o symbolicznym ślubie: To piękne uczucie

"To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby dwie dorosłe osoby mogły doświadczyć ślubu, gdy chcą. Bo miłość to miłość!" - pisał Robert Biedroń w mediach społecznościowych. Para poinformowała, że był to ich pierwszy ślub. - Mam nadzieję, że nie ostatni - dodał Krzysztof Śmiszek. Obecny program polityczny Lewicy postuluje wprowadzenie równości małżeńskiej oraz instytucji związków partnerskich niezależnie od płci.

Więcej o: