200 kilogramów narkotyków w mieszkaniu na warszawskim osiedlu. Były warte 16 milionów złotych

Funkcjonariusze CBŚP i KSP zabezpieczyli w jednym z mieszkań na warszawskim osiedlu prawie 200 kilogramów narkotyków. Ujawnione substancje zostały wycenione na prawie 16 milionów złotych. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Dzięki wspólnej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Stołecznej Policji doszło do zatrzymania osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W jednym z mieszkań na warszawskim osiedlu funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychotropowych i środków odurzających. 

Zobacz wideo Był w posiadaniu narkotyków o wartości 1 700 000 zł. Został schwytany

Warszawa. Policja zabezpieczyła znaczne ilości narkotyków w jednym z mieszkań

Jak ustalili funkcjonariusze, w lokalu funkcjonował magazyn narkotyków, który miał być nadzorowany przez osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców warszawskiego klubu piłkarskiego. "Gdy (policjanci - red.) potwierdzili, że właśnie odbywa się dostawa zabronionych środków do magazynu, natychmiast zatrzymali dwie osoby podejrzane o zaangażowanie w przestępczy proceder" - podaje CBŚP i dodaje, że na miejscu zabezpieczono łącznie 200 kilogramów narkotyków: marihuany, haszyszu, kokainy, MDMA, amfetaminy i klefedronu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji została wyceniona na około 16 milionów złotych.

Magazyn narkotyków w mieszkaniu na warszawskim osiedlu. Zatrzymanym grozi nawet 15 lat więzienia

Prokuratur Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie. Zatrzymanym mężczyznom zostały przedstawione zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Za te przestępstwa grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a okoliczności związane z ich przestępczą działalnością są wyjaśniane przez funkcjonariuszy z Zarządu w Warszawie CBŚP i Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota. "Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy" - podkreśla policja.

Więcej o: