19-latka jechała na rolkach drogą powiatową. Potrącił ją samochód. Dziewczyna nie żyje

19-latka zginęła w Sitnie (woj. warmińsko-mazurskie), gdy jechała na rolkach po drodze powiatowej. Została potrącona przez samochód. 24-letni kierowca wezwał pomoc. Pomimo interwencji ratowników medycznych 19-latki nie udało się uratować. Policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w poniedziałek 25 września około godziny 19 - poinformowali funkcjonariusze w komunikacie. Na komendę zatelefonował 24-letni kierowca, który potrącił 19-latkę jadącą na rolkach. Wypadek miał miejsce na drodze powiatowej 1390N, na wysokości miejscowości Skitno w powiecie bartoszyckim (woj. warmińsko-mazurskie).

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Skitno. 19-latka zginęła w wypadku samochodowym. Została potrącona, gdy jechała na rolkach

Na miejscu wypadku interweniowało pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni podjęli najpierw próbę reanimowania potrąconej dziewczyny, a następnie przetransportowali ją do szpitala w Bartoszycach. Niestety, pomimo starań lekarzy 19-latki nie udało się uratować.

"Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z nieznanych na tę chwilę przyczyn kierowca audi uderzył przodem swojego auta w znajdującą się po tej samej stronie jezdni pieszą, która poruszała się na rolkach" - informuje w komunikacie asp. Marta Kabelis, oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

19-latka na rolkach potrącona przez kierowcę audi. Nie żyje. Trwa śledztwo policji 

Policja poinformowała, że funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca wypadku pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli również samochód marki Audi, który prowadził 24-latek. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Krew mężczyzny została pobrana na potrzeby przeprowadzenia dalszych badań laboratoryjnych. Policjanci zakomunikowali, że są w trakcie prowadzenia śledztwa mającego na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. "Kolejne czynności pomogą w ustaleniu przyczyn tego tragicznego zdarzenia" - zapowiada w komunikacie asp. Kabelis. 

Więcej o: