Ciało mężczyzny znalezione w windzie w Gdańsku. Zatrzymano cztery osoby

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci ok. 60-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w poniedziałek wieczorem w windzie w bloku przy ul. Ciołkowskiego w Gdańsku. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, na ciele mężczyzny znaleziono widoczne obrażenia. W związku ze sprawą zatrzymano cztery osoby.

"Wczoraj w jednym z bloków na Zaspie zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną" - przekazała portalowi Gazeta.pl we wtorek Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Jak dodano, "policjanci ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres".

Zobacz wideo Politycy trafnie rozpoznają najważniejsze problemy seniorów, ale nie dają spójnych i szerokich rozwiązań

Gdańsk. Ciało mężczyzny znalezione w windzie

We wtorek w godzinach przedpołudniowych ma odbyć się sekcja zwłok mężczyzny. Jak przekazała nam prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, postępowanie jest prowadzone ws. zabójstwa, a na ciele mężczyzny stwierdzono widoczne obrażenia.

W związku ze sprawą zatrzymano dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od ponad 40 do ponad 70 lat. Wiadomo, że osoby te znały 60-latka, ale nie były członkami jego rodziny. Prokuratura nie ujawnia na razie, jakie mogły być okoliczności zdarzenia, ani motyw zabójstwa.

Więcej o: