Antycyklon Rosi zatrzyma lato na dłużej, ale synoptycy zapowiadają stopniowe nadejście ochłodzenia

Pogoda w nadchodzącym tygodniu zaskoczy ciepłą temperaturą i słonecznymi dniami. To nadejście antycyklonu Rosi sprawi, że lato będzie trwało dłużej. Zmiana może nastąpić na przełomie września i października. Synoptycy ustalili, kiedy może pojawić się stopniowe ochłodzenie zapowiadające jesień.

Synoptycy wskazują, że jesienna pogoda nie pojawi się w Polsce w najbliższym czasie. Dzieje się tak za sprawą antycyklonu Rosi, który niebawem wkroczy do nas z zachodu. Dzięki temu lato zostanie z nami na dłużej już od poniedziałku 25 września. Eksperci podali zaskakujące prognozy dotyczące temperatury.

Zobacz wideo Robert Biedroń z Nowej Lewicy w Porannej rozmowie Gazeta.pl (27.09)

Pogoda. Wyż Rosi sprawi, że lato zostanie z nami na dłużej. Temperatura nawet do 27 stopni C.

Według doniesień synoptyków z portalu dobrapogoda24.pl ciepło powróci w tym tygodniu za sprawą antycyklonu Rosi. Prognoza pogody IMGW zakłada, że w poniedziałek zachmurzenie będzie największe na północy i w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 23 stopni. Ponadto eksperci przewidują, że pojawi się słaby i umiarkowany wiatr z kierunku południowo-wschodniego i wschodniego. Natomiast sytuacja poprawi się już od wtorku, a od czwartku temperatura wzrośnie na znacznym obszarze Polski do 24-27 stopni. W rejonach górskich i na wybrzeżu termometry wskażą około 20-23 stopnie. Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Pogoda na 1 października. Synoptycy zapowiadają stopniowe ochłodzenie na przełomie miesięcy

Stopniowa zmiana pogody zacznie się w piątek, kiedy od północnego zachodu, wraz z chłodnym frontem, przyjdzie zachmurzenie. Wraz z nim na północy, zachodzie oraz w centrum kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie do 22-25 stopni. Chłodniej będzie na Pomorzu, gdzie termometry wskażą do 19-20 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunku południowo zachodniego i zachodniego, ale może osiągnąć porywistą formę na wybrzeżu.

Na przełomie września i października temperatura chwilowo spadnie, ponieważ między sobotą 30 września a niedzielą 1 października wyniesie maksymalnie od 16 do 20 stopni. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże a wraz z nim pojawią się przelotne opady deszczu. Synoptycy zapowiadają również słaby i umiarkowany wiatr, lokalnie porywisty z kierunku północno-zachodniego i zachodniego. Ochłodzenie ma być jednak chwilowe, ponieważ w październiku spodziewane są dni powyżej normy klimatycznej.

Więcej o: