Płońsk. Policja znalazła wyziębioną 83-latkę w rowie. Bliscy zostawili ją na chwilę w aucie

W Płońsku 83-letnia mieszkanka Warszawy wyszła z samochodu, kiedy jej bliscy robili zakupy. Policjanci znaleźli kobietę w przydrożnym rowie. Była przemoczona i wyziębiona.

Seniorka z Warszawy wraz z rodziną przyjechała w okolice Płońska na kilkudniowy wypoczynek. Policjanci 21 września przyjęli zgłoszenie o jej zaginięciu. Gdy bliscy kobiety robili zakupy, ta została w samochodzie. Po chwili zorientowali się, że starsza pani, która cierpi na demencję, zniknęła. 

Zobacz wideo Przerażający wypadek w Płońsku. Na pasach potrącona para z psem

Płońsk. Poszukiwania 83-letniej kobiety. Policjanci znaleźli ją w przydrożnym rowie

Mundurowi z płońskiej komendy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. "Kilkudziesięciu policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej sprawdzało teren miasta, ulica po ulicy, zaułki, wszystkie parki, zarośla, bardziej i mniej dostępne miejsca" - czytamy w komunikacie.

Po kilku godzinach poszukiwań funkcjonariusze na obrzeżach miasta zauważyli kobietę. Leżała w głębokim, porośniętym wysoką trawą i wypełnionym wodą przydrożnym rowie.

83-latka była przemoczona i wyziębiona. Trafiła do szpitala

Przemoczona i wyziębiona 83-latka nie była w stanie samodzielnie się podnieść. Miała problem z mówieniem. Nie wiedziała, gdzie się znajduje. Funkcjonariusze wydostali kobietę z rowu. "Udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i powiadomili służby medyczne. Seniorka została zabrana karetkę pogotowia do szpitala na badania" - czytamy w komunikacie policji.

Policja apeluje. Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

Policja apeluje, aby pamiętać o starszych, którzy ze względu na swój stan zdrowia zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i sprowadzają na siebie kłopoty. "Widząc osoby, szczególnie seniorów, które sprawiają wrażenie zagubionych, są ubrane nieadekwatnie do pogody, dziwnie się zachowują - nie bądźmy obojętni! Reagujmy!" - podaje. 

Więcej o: