Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Co dalej z ks. Tomaszem? Duchowny zniknął z mediów

Imprezę na terenie parafii w Dąbrowie Górniczej, na którą został zaproszony pracownik seksualny, zorganizował - według doniesień medialnych - ksiądz Tomasz. Z. Sprawą zajmuje się prokuratura, tymczasem biskup sosnowiecki powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić incydent. Co grozi duchownemu?

Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza" poinformowała o orgii, jaką mieli zorganizować księża na terenie plebanii bazyliki w Dąbrowie Górniczej. Według doniesień dziennika duchowni zażyli leki na potencję i zamówili pracownika seksualnego, a gdy ten stracił przytomność, nie chcieć wpuścić do środka ratowników medycznych. Teraz media donoszą, że wikariusz ksiądz Tomasz, który zorganizował imprezę w swoim mieszkaniu na plebanii, zniknął z mediów.

Zobacz wideo Pasławska: Kościół jest zobowiązany opiekować się ludźmi, powinien się oczyścić

Impreza księży z udziałem pracownika seksualnego. Ksiądz Tomasz. Z. ma przebywać na urlopie

Według doniesień "Faktu" organizatorem imprezy był ksiądz Tomasz Z., 48-letni wikariusz parafii oraz redaktor naczelny "Niedzieli sosnowieckiej". Impreza miała odbywać w budynku na terenie parafii, mieszczącym się około 200 metrów od probostwa. Tabloid próbował skontaktować się z ks. Tomaszem, jednak proboszcz parafii przekazał, że duchowny przebywa na urlopie. "Wysłaliśmy wiadomość do ks. Tomasza, ale nie odpowiedział" - dodaje gazeta. "Super Express" pisze natomiast, że ksiądz, który do tej pory był bardzo aktywny w sieci, "zapadł się pod ziemię". Jego profil miał zostać usunięty z mediów społecznościowych. 

Co dalej z księdzem, który zorganizował imprezę w Dąbrowie Górniczej?

Jak pisze "SE", sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej. - Postępowanie toczy się w sprawie nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazał prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. W sprawie mieli zostać przesłuchani już pierwsi świadkowie. 

Specjalną komisję mającą wyjaśnić okoliczności całego zajścia powołał także biskup sosnowiecki. - W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media - przekazał rzecznik prasowy kurii Wirtualnym Mediom i dodał, że po zakończeniu prac zostaną podjęte "stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym".

Portal skontaktował się także z wydawcą "Niedzieli" i zapytał, co dalej z ks. Tomaszem. Z., dotychczasowym redaktorem czasopisma. - Rozpoczęta została przewidziana prawem procedura rozwiązania umowy o pracę. Konsekwencją służbową ze strony "Niedzieli" jest zakończenie współpracy i rozwiązanie umowy o pracę. Pozostałe konsekwencje są w gestii właściwych przełożonych kościelnych - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl ks. dr Mariusz Bakalarz, prezes zarządu Instytutu Niedziela. Jak dodał, obowiązki pełnione przez ks. Tomasza Z. zostały powierzone drugiemu z pracowników zespołu.

Więcej o: