Włocławek. Pitbull rzucił się na pijanego mężczyznę. Policja użyła broni, aby go uratować

Pitbull rzucił się na mężczyznę we Włocławku. Na miejscu interweniowała policja, która zdecydowała o zastrzeleniu psa, aby ratować życie 56-latka. Ofiara trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami. Zarówno on, jak i właścicielka zwierzęcia byli pod wpływem alkoholu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie), w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Kazimierza Wielkiego przy ul. Barskiej. Policja otrzymała zgłoszenie o sprawie w środę 20 września ok. godziny 16.30. Na miejscu okazało się, że pies rasy pitbull rzucił się na pijanego mężczyznę - poinformowali dziennikarze lokalnego portalu "Dzień Dobry Włocławek".

Zobacz wideo Pościg ulicami Włocławka! Kierowca otrzymał 111 punktów karnych i mandaty na ponad 21 tys. zł

Włocławek. Pitbull zaatakował mężczyznę. Zwierzę zostało zastrzelone przez policję 

Lokalny portal skontaktował się z oficerką prasową Komendy Miejskiej Policji (KMP) we Włocławku, która przekazała dziennikarzom informacje o szczegółach zdarzenia.

- Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy zastali tam leżącego na podłodze mężczyznę i stojącego nad nim psa - opisywała reporterom nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek. Zwierzę pomimo wezwań właścicielki, nie przestawało atakować. Pies gryzł i szarpał mężczyznę. Wcześniej kobieta bezskutecznie próbowała odciągnąć zwierzę - dodawała policjantka.

Agresywne zachowanie zwierzęcia, które nie dało się uspokoić, sprawiło, że funkcjonariusze zdecydowali o zastrzeleniu psa. - Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, policjant podjął decyzję o użyciu broni i uśmierceniu agresywnego psa - tłumaczyła zajście nadkom. Seligowska-Ostatek.

Atak pitbulla we Włocławku. Mężczyzna trafił do szpitala. Był pod wpływem alkoholu

W wyniku odniesionych obrażeń 56-letni mężczyzna trafił do szpitala. Podczas zdarzenia rany odniosła również kobieta - 26-letnia właścicielka zastrzelonego psa. Policjanci poinformowali dziennikarzy, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. W organizmie kobiety były natomiast prawie cztery promile alkoholu.

Więcej o: