Huragan Lee przyniesie gwałtowne załamanie pogody. Ochłodzenie, burze ulewy. Kiedy się ociepli?

Pogoda w weekend wielu osobom może nie przypaść do gustu. Sobota i niedziela będą się mocno wyróżniać na tle dotychczasowej aury. Zrobi się chłodno i deszczowo, miejscami mogą pojawić się także burze. Ten stan nie potrwa jednak długo.

Jak pisze portal twojapogoda.pl, do Polski dociera były tropikalny huragan Lee. To właśnie on wpłynie na gwałtowną zmianę pogody, która zawita do naszego kraju w weekend. Nie będzie ona jednak długa.

Zobacz wideo Nadchodzi burza lub trąba powietrzna? Zobacz, jak się zachować!

B. tropikalny huragan Lee może popsuć weekendowe plany. W Polsce zrobi się chłodno i deszczowo

Pogoda w najbliższy weekend (23-24 września) może wielu rozczarować. W całym kraju zrobi się nie tylko zauważalnie chłodniej, ale pojawią się również burze i ulewy. Chłodny front atmosferyczny wkroczy do Polski już w piątek (21 września). Początkowo obejmie zachodnie województwa, ale z biegiem dnia będzie przemieszczał się na wschód kraju. A to wszystko za sprawą huraganu ex-Lee. " Nie jest to zwyczajny cyklon, ponieważ otrzymał miano najpotężniejszego huraganu od początku tego roku na wodach Atlantyku" - podaje portal.

Do Polski nadchodzi ochłodzenie. Załamanie pogody nie będzie jednak długie. Kiedy znów się ociepli?

Zmiana pogody spowodowana przez ex-Lee będzie jednak chwilowa. Prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski podkreślił, że za niżem, który przyniesie chwilowe pogorszenie pogody, formuje się już nad Atlantykiem kolejny wyż. - Przyjdzie do nas od niedzieli i znowu będzie wrześniowe lato, znowu będzie świecić słońce - podkreślił synoptyk.

Jak pisaliśmy, pierwsze przymrozki mają przyjść w tym roku późno - może ich nie być jeszcze na początku października. A synoptycy zapowiadają, że pod koniec września na termometrach zobaczymy nawet 28 stopni C.

Więcej o: