Pożar Jegłowniku pod Elblągiem. Kobieta z dziećmi wyskoczyła z okna. "Są w bardzo poważnym stanie"

W Jegłowniku pod Elblągiem doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Rannych zostało dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci. Wszyscy trafili do szpitala. Stan kobiety i trójki dzieci, którzy wyskoczyli z okna, jest poważny.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 3:00 w nocy w Jegłowniku pod Elblągiem (woj. warmińsko-mazurskie). W budynku dwupiętrowym wybuchł pożar. Zapalił się dach i mieszkanie na poddaszu.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Pożar Jegłowniku pod Elblągiem. Kobieta z dziećmi wyskoczyła z okna

- Jest dziewięć osób poszkodowanych, w tym szóstka dzieci. Kobieta i trójka dzieci są w bardzo poważnym stanie. Wszystkie te osoby trafiły do szpitala - przekazał w rozmowie z TVN24 starszy kapitan Grzegorz Różański z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Dodał, że kobieta próbowała ratować siebie i dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat, dlatego zdecydowała się wyskoczyć z okna, zanim na miejsce przyjechały służby. - Kobieta skakała z ostatniej kondygnacji. Skoczyła z około ośmiu do dziesięciu metrów, z poddasza - poinformował strażak.

Jak podaje RMF FM, w budynku mieszkało łącznie 12 osób, rannych zostało 11 z nich. W momencie pożaru jedna osoba była poza domem.

W akcji ratunkowej udział brały załogi z pięć karetek pogotowia. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska. "W związku z akcją gaśniczą zablokowana jest trasa S-22 między Malborkiem a Elblągiem w Jegłowniku" - informuje RMF FM. Policja wyznaczyła objazd.

Więcej o: