Karolina i Łukasz zginęli, jadąc na akcję ratunkową. Jest data pogrzebu strażaków

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie poinformowali, że 20 września odbędzie się pogrzeb ich druhów. 21-letnia Karolina i 24-letni Łukasz zginęli jadąc do akcji ratunkowej. Policja ustaliła, że wóz, którym jechali na miejsce śmiertelnego wypadku, przewrócił się, bo jego kierowca zahaczył o naczepę innego pojazdu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie (woj. pomorskie) podała datę oraz miejsce pogrzebu Karoliny i Łukasza, którzy zginęli w wypadku. Ich wóz przewrócił się, gdy strażacy jechali do akcji ratunkowej.

Zobacz wideo Strażacy raz w tygodniu znoszą Zuzę z czwartego piętra. Agnieszka czuwa cały czas ["Jesteśmy rodziną" - odc. 4 "Nie śpij, Zuza"]

Pogrzeb Karoliny i Łukasza odbędzie się 20 września w Żukowie. "Ostatnie pożegnanie naszych druhów"

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie w powiecie kartuskim (woj. pomorskie) przekazali informacje na temat uroczystości pogrzebowych Karoliny i Łukasza na Facebooku. "Ostatnie pożegnanie naszych druhów, przyjaciół, Karoliny i Łukasza odbędzie się w środę 20 września o godzinie 11.00 w kościele Parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, ul. Faustyny 1" - napisano. "Express Kaszubski" ustalił, że Karolina i Łukasz byli kuzynami. Mężczyzna miał 24, a kobieta 21 lat.

Żukowo. Strażacy zginęli, jadąc do wypadku. Policja: Kierowca pojazdu OSP zahaczył o naczepę tira

Jak pisaliśmy, Łukasz i Karolina zginęli w piątek 15 września. Strażacy zostali wezwani do wypadku w Małkowie, gdzie zginął kierowca osobówki, który zderzył się z samochodem dostawczym. O okolicznościach śmierci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, którzy jechali na miejsce wypadku, powiedziała Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok - przekazała Karina Kamińska. Trzej inni druhowie zostali ranni. Dwoje poszkodowanych trafiło do szpitala.

Więcej o: