Strzelanina pod Częstochową. Prokuratura ujawnia nowe fakty

Prokuratura w Myszkowie prowadzi śledztwo dotyczące sobotniej strzelaniny w Podlesiu pod Częstochową, gdzie zginęło dwóch mężczyzn. Okazuje się, że 52-latek i 44-latek poróżnili się o kobietę.

Prokuratura potwierdziła, że w miejscowości Celiny pod Częstochową (woj. śląskie) miała miejsce strzelanina. Policja znalazła tam w sobotę rano ciała dwóch mężczyzn. Jak podaje RMF24, z najnowszych ustaleń prokuratury wynika, że 52-letni mężczyzna zastrzelił tam 44-letniego znajomego z broni myśliwskiej, a chwilę później popełnił samobójstwo.

Wstępnie prokuratura wyklucza przestępcze porachunki, chociaż wiadomo, że 44-latek był wcześniej notowany. Z nieoficjalnych ustaleń stacji wynika, że mężczyźni poróżnili się przez sprawy osobiste dotyczące kobiety.

Zobacz wideo 44-latek chciał wymusić zwrot fikcyjnego długu. Groził oblaniem kwasem

Ustalenia prokuratury. Ujawniono przyczynę zgonu

- Dokonane przez prokuratora oględziny potwierdziły u obu mężczyzn rany postrzałowe, które prawdopodobnie były przyczyną zgonu. Na miejscu znaleziono także broń - przekazał rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek w rozmowie z PAP, cytowany przez RMF24.

Wiadomo, że strzały padły z broni myśliwskiej, którą 52-latek posiadał legalnie.

Więcej o: