Gniezno. Pijany ojciec potrącił 15-miesięczną córkę. Dziecko zabrał helikopter LPR

W Gnieźnie 15-miesięczna dziewczynka została potrącona przez samochód. Pojazdem kierował jej nietrzeźwy ojciec. Dziecko zostało zabrane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

17 września wieczorem w centrum Gniezna (woj. wielkopolskie) doszło do potrącenia niespełna półtorarocznej dziewczynki. Według ustaleń policji sprawcą był ojciec poszkodowanego dziecka - nietrzeźwy obywatel Ukrainy.

Zobacz wideo Morawiecki przerywa milczenie ws. śmierci Doroty. "Nie dokładajmy cierpienia, poprzez upolitycznienie tego, co się stało"

Gniezno. Ojciec potrącił 15-miesięczną córkę. Był nietrzeźwy

Do zdarzenia doszło około godz. 19.00 na terenie Stolicy Eksperymentu przy ul. Słowackiego w Gnieźnie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy obywatel Ukrainy, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, przy próbie przeparkowania pojazdu potrącił swoje 15-miesięczne dziecko, które nagle znalazło się za jego pojazdem - relacjonowała asp. sztab. Anna Osińska, oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, cytowana przez TVN 24.

Dodała również, że decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany, pobrano również jego krew do dalszych badań. - Dziecko zostało Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zabrane do szpitala w Poznaniu. Na tę chwilę nie mamy informacji o stanie zdrowia tej dziewczynki - dodała. Obecnie trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Ponad 47 tys. kierujących zatrzymanych w pierwszej połowie roku

Jak przekazała Komenda Główna Policji, w ciągu sześciu miesięcy 2023 roku funkcjonariusze zatrzymali dokładnie 47 235 nietrzeźwych kierujących. Rok wcześniej w tym samym okresie zatrzymano 48 467 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. - Spadek liczby zatrzymanych nietrzeźwych kierujących występuje przy znacznie większej ilości przeprowadzonych badań na zawartość alkoholu. W pierwszym półroczu 2023 było ich ponad 7,1 miliona, a więc więcej o 24 procent niż w roku 2022 (ponad 5,7 mln) - przekazał nadkom. Robert Opas, cytowany przez TVN 24.

Więcej o: