W Kaliszu znaleziono ciało pięciomiesięcznego dziecka. Policja zatrzymała matkę. Są pierwsze ustalenia

W jednym z mieszkań w Kaliszu znaleziono ciało pięciomiesięcznego dziecka. Policja zatrzymała w tej sprawie jego matkę. Przyczyna śmierci dziecka ma być znana po sekcji zwłok zaplanowanej na 18 września. Śledczy powiedzieli również o wynikach wstępnych oględzin.

16 września na os. Widok w Kaliszu (woj. wielkopolskie) znaleziono ciało pięciomiesięcznego dziecka. Policja zatrzymała już jego matkę oraz dwóch mężczyzn, którzy mogą być związani ze sprawą. Śledczy poinformowali o pierwszych ustaleniach i czynnościach, które mają zamiar przeprowadzić w najbliższych dniach.

Zobacz wideo Policjanci rozwiązali sprawę zabójstwa kobiety, której zwłoki znaleziono w zaroślach nad rzeką

Prokuratura bada sprawę pięciomiesięcznego dziecka z Kalisza. Oględziny nie wykazały obrażeń ciała

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Anna Jaworska-Wojnicz potwierdziła w rozmowie z portalem Kalisz 24 INFO informację o śmierci dziecka. - Mogę tylko powiedzieć, że doszło do zgonu pięciomiesięcznego dziecka. Na miejscu policjanci wykonują swoje czynności pod nadzorem prokuratora. Przyczyny zgonu poznamy dopiero po sekcji zwłok - przekazała Anna Jaworska-Wojnicz.

Do sprawy odniósł się również rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler. - Na niedzielę (17 września - red.) zaplanowano przesłuchania rodziców zmarłego pięciomiesięcznego dziecka - poinformował Maciej Meler, cytowany przez portal epoznan.pl za PAP. Rzecznik prokuratury powiedział też, że podczas wstępnych oględzin nie stwierdzono widocznych obrażeń na ciele dziecka. Na 18 września zaplanowano sekcję zwłok, która ma ujawnić przyczynę śmierci.

Kalisz. Pogotowie ratunkowe miało zostać wezwane do siniejącego dziecka, którego nie zdołano uratować

Portal Kalisz24 INFO ustalił nieoficjalnie, że pogotowie ratunkowe zostało wezwane do siniejącego dziecka. Dziennikarze podali, że gdy ratownicy przyjechali pod wskazany adres, nie zastali tam osoby, która się do nich zgłosiła, a dziecko już nie żyło.

Więcej o: