Strzelanina w Celinach pod Częstochową. Nie żyją dwie osoby w wieku 44 i 52 lat

Przed południem w miejscowości Celiny doszło do strzelaniny. Policja, która przyjechała na miejsce, odkryła ciała dwóch osób.

Jak informuje RMF FM, do zdarzenia doszło w sobotę 16 września przed południem w miejscowości Celiny pod Częstochową (województwo śląskie). W miejscu tym doszło do strzelaniny - podała rozgłośnia. Z kolei dziennikarze TVN 24 ustalili, że ciało jednej z ofiar zostało znalezione około godziny 10 przy ulicy Głównej przez przypadkową osobę. 

Zobacz wideo Zniszczyli bramę wjazdową. Poszukuje ich policja

Tragedia w Celinach pod Częstochową. Policjanci znaleźli ciała dwóch mężczyzn

Najpierw policjanci potwierdzili zwłoki pierwszej ofiary. Ciało znajdowało się obok stojącego przy drodze samochodu. Następnie funkcjonariusze przystąpili do dokładnego sprawdzenia miejsca, którego dotyczyło zgłoszenie. Wówczas znaleziono drugie ciało.- Przybyli na miejsce policjanci, w trakcie wykonywania czynności, znaleźli nieopodal, w tej samej miejscowości, ciało 44-latka - przekazała Barbara Poznańska, rzeczniczka częstochowskiej policji. Policja nie potwierdza na razie, by mężczyźni mieli rany postrzałowe.

Jak przekazało TVN24, zmarłymi są dwaj mężczyźni w wieku 52 i 44 lat. Na razie nie wiadomo, jakie są ewentualne motywy zbrodni. Na miejscu cały czas pracują policjanci. Artykuł będzie uzupełniany o nowe informacje, jeśli takie napłyną. 

**************

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. 

Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na "Niebieską Linię", dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu - to jednak nie powinno zniechęcać do działania. 

"Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy - w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo" - apeluje "Niebieska Linia".

Więcej o: