Pomorskie. Tragedia pod Żukowem, nie żyje dwóch strażaków. Przewrócił się ich wóz

Na drodze krajowej nr 20 w województwie pomorskim samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Chwilę później wypadek miał wóz strażacki, który jechał na akcję ratunkową. Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje druhów OSP.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 września) około godziny 4 nad ranem na drodze krajowej nr 20 między Żukowem a Miszewem (woj. pomorskie). Najpierw zginął kierowca osobówki, który w Małkowie zderzył się z samochodem dostawczym. Chwilę później przewrócił się jadący z pomocą wóz strażacki - przekazał portal Zawsze Pomorze.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Żukowo. Dwoje druhów nie żyje. Komendant Główny PSP złożył kondolencje

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok - przekazała Polskiej Agencji Prasowej kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

W wyniku wypadku wozu Ochotniczej Straży Pożarnej z Żukowa zginęło dwoje druhów, a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Nie wiadomo, jaki jest ich stan. 

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej złożył wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom Ochotniczej Straży Pożarnej Żukowo.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 20. Utrudnienia w ruchu 

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Przebieg i okoliczności wypadku wyjaśni grupa dochodzeniowo-śledcza. Droga od centrum Żukowa do miejscowości Miszewo została zamknięta. Na ten czas został wytyczony objazd przez miejscowość Pępowo.

Więcej o: