Kierował pod wpływem narkotyków, w wypadku zginęło 5 osób. Sąd przedłużył areszt 38-latkowi

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w maju w miejscowości Boksycka (woj. świętokrzyskie). Na jej wniosek sąd przedłużył areszt dla nietrzeźwego kierowcy, który jechał pod wpływem narkotyków. Według nieoficjalnych informacji, wypadek wydarzył się podczas powrotu poszkodowanych z wesela.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka (woj. świętokrzyskie, powiat ostrowiecki). Jej szef Cezary Skalmierski przekazał PAP, że obecnie kompletowany jest materiał dowodowy. W sprawie kierowcy podjęto decyzję dotyczącą jego aresztu.

Zobacz wideo Protest przeciwników Prawa i Sprawiedliwości podczas konwencji PiS w Końskich

Świętokrzyskie. Sąd przedłużył areszt dla kierowcy, który wjechał czołowo w inny samochód. Wniosek złożyła prokuratura

Śledczy czekają na szczegółowe ekspertyzy z zakresu ruchu drogowego. Kompletny materiał dowodowy pozwoli odtworzyć przebieg wypadku. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o przedłużenie aresztu dla domniemanego sprawcy wypadku. - Sąd uwzględnił nasz wniosek i przedłużył areszt do 11 grudnia - powiedział prokurator Cezary Skalmierski w rozmowie z PAP.

Boksycka. Śmiertelny wypadek podczas powrotu z wesela. Zginęło pięć osób

Jak informowaliśmy, wypadek wydarzył się 28 maja przed godziną 5:00 rano. Policja ustaliła, że 38-letni kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z tego powodu doszło do czołowego zderzenia z samochodem kierowanym przez 72-latka. Trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu. Nieoficjalnie była to rodzina, która wracała z wesela.

- Ustalono, że kierowca mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków - mówił wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Więcej o: