Poszukiwania kangura Lulusia trwają. Zwierzę pojawiło się w kolejnym miejscu - nowe informacje [WIDEO]

Trwają poszukiwania kangura, który był widziany w Puszczy Zielonce niedaleko Poznania. Obecnie biega po wielkopolskich lasach, gdzie został zauważony przez kierowcę, który uwiecznił to spotkanie na wideo. Według najnowszych doniesień, kangur Luluś jest uciekinierem mieszkającym na co dzień w Polsce.

Trwają poszukiwania kangura, który pojawił się w Puszczy Zielonce niedaleko Poznania (Wielkopolska). Po kilku dniach pojawiły się nowe informacje na temat zwierzęcia. Jak się okazuje, kangur ma imię Luluś i na co dzień mieszka w Polsce.

Zobacz wideo Ozdoby świąteczne w sklepach już na początku września

Wielkopolska. Kangur Luluś uciekł z hodowli i skacze po polskich lasach. Kierowca nagrał wideo

Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym można zobaczyć odpoczywającego przy drodze kangura. Kierowca, który przejeżdżał w okolicach Bednar postanowił zatrzymać się i udokumentować niezwykłe zdarzenie. "Hurra, Luluś żyje. Co prawda opuścił już teren Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Leśnego Zakładu Doświadczalnego) i podróżuje ostatnio w okolicach Bednar" - brzmiał wpis.

Pojawiły się także informacje dotyczące pochodzenia kangura. "Pochodzi z hodowli w okolicy Puszczy Zielonki, z której wcześniej uciekł struś emu. Ma trzy lata, jest samcem i nazywa się Luluś" - napisał doktor Robert Maślak z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego jako komentarz do wideo nagranego przez jednego z grzybiarzy w rezerwacie Klasztorne Modrzewie.

Kangur jest przedstawicielem gatunku walabia Bennetta. "Każdego roku kilka tych kangurów ucieka z prywatnych hodowli w Polsce, gdzie jest stosunkowo często trzymany. Naturalny zasięg tego stosunkowo pospolitego i licznego gatunku obejmuje część Australii, w Europie był w przeszłości introdukowany w celu 'wzbogaceniu natury'" - poinformował dr. Robert Maślak. 

Co zrobić w przypadku spotkania z kangurem? Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie prosi o informacje jego pobytu

Jak informowaliśmy, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie zalecał ostrożność w przypadku spotkania kangura. W razie takiej sytuacji nie należy podchodzić i nie wolno próbować go dotykać. Warto zachować dystans oraz unikać gwałtownych ruchów. Istotnym aspektem jest również to, aby nie próbować karmić kangura.

W przypadku spotkania kangur może zinterpretować kontakt wzrokowy jako zagrożenie, więc aby uniknąć ryzyka, trzeba unikać nawiązywania go. Podczas spaceru należy trzymać psy na smyczy, ponieważ zwierzę może zachować się nieprzewidywalnie w przypadku takiego spotkania. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie kangura, są proszone o kontakt z Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Murowanej Goślinie na Facebooku lub mailowo pod lzdmg@up.poznan.pl.

Więcej o: