Nie żyje polityk PiS z Tarnobrzega. Zginął w wypadku samochodowym

Nie żyje Marek Ożga, samorządowiec PiS z powiatu tarnobrzeskiego i wicedyrektor WORD. Mężczyzna zginął w wypadku w Nowym Grębowie na Podkarpaciu. Prawdopodobnie zasłabł na chwilę przed zderzeniem z półciężarówką.

W poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu w Nowym Grębowie w powiecie tarnobrzeskim zderzyły się samochód osobowy i półciężarówka marki Mercedes. "60-letni kierowca samochodu Toyota wjechał na ulicę Dolańskich z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie planując skręt w prawo w kierunku Krawców. W tym samym czasie półciężarówka marki Mercedes nadjechała z lewej strony, od strony Grębowa" - opisuje Tarnobrzeg 112.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Jak tłumaczył policji kierowca półciężarówki, nie mógł skutecznie zatrzymać pojazdu, bo kierowca Toyoty opuścił drogę podporządkowaną, nawet nie zatrzymując się, mimo obecności znajdującego się tam znaku STOP.

W wyniku zderzenia samochód został zepchnięty z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca został zakleszczony w pojeździe i musiał zostać uwolniony przez strażaków, przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po wypadku 60-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak jego stan okazał się na tyle ciężki, że mimo starań lekarzy na SORze, nie udało uratować się jego życia.

Nie żyje Marek Ożga, radny, wicedyrektor WORD-u

Okazało się, że zmarły to Marek Ożga, wicedyrektor tarnobrzeskiego WORDu, wieloletni radny powiatu tarnobrzeskiego, obecnie pełniący funkcje członka Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego. Jak informują ratownicy, istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca zasłabł na chwilę przed zderzeniem.

Marka Ożgę pożegnał w mediach społecznościowych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

"Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W tragicznym wypadku samochodowym zginął Marek Ożga, radny i członek zarządu powiatu tarnobrzeskiego, wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu, wspaniały Człowiek, oddany dla swojej społeczności lokalnej i drugiego Człowieka. Miałem przyjemność poznać ŚP Marka Ożgę pracując w tarnobrzeskim WORD, gdzie z zaangażowaniem działał na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Lubiany, ceniony, merytoryczny i zawsze bardzo pomocny. Serdeczny Przyjaciel z zawsze wyciągniętym sercem na dłoni do pomocy, dla każdego, bez względu na wszystko" – napisał.

Więcej o: