Basen w Legionowie został zamknięty. Powód? Legionella. To kolejny przypadek

Z uwagi na podejrzenie występowania bakterii legionelli basen w Legionowie został tymczasowo zamknięty. Badania wody wykazały "nieznacznie przekroczone normy mikrobiologiczne". To już kolejny przypadek w województwie mazowieckim.

Basen przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie (woj. mazowieckie) został tymczasowo zamknięty. Władze oczekują na wyniki powtórnych badań wody. W wykonanych niedawno analizach stwierdzono "nieznacznie przekroczone normy mikrobiologiczne".

Zobacz wideo Groźna bakteria w natarciu. Sprawdź, co trzeba o niej wiedzieć

Legionella w Legionowie. Basen zamknięty "dla dobra użytkowników"

"W związku z nieznacznie przekroczonymi normami mikrobiologicznymi badań wody (podejrzenie wystąpienia bakterii legionelli) na Pływalni przy ul. Królowej Jadwigi, kierując się dobrem użytkowników, podjęta została decyzja o czasowym zamknięciu obiektu" - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych Komunalnego Zakładu Budżetowego Legionowo.

"Przerwa jest niezbędna dla wykonania czynności, które mają doprowadzić wodę w pływalni do właściwych parametrów, a także ze względu na czas oczekiwania na wyniki powtórnego badania wody" - dodali przedstawiciele. 

Kolejny przypadek na Mazowszu. Wcześniej bakteria została wykryta w przedszkolu

To nie pierwszy przypadek występowania legionelli na Mazowszu. Jak pisaliśmy na Gazeta.pl, bakteria została wykryta w przedszkolu przy ulicy Sempołowskiej w warszawskim Śródmieściu. Władze placówki zapewniły o ścisłej współpracy z sanepidem i wykonywaniu jego zaleceń. Więcej na ten temat w artykule:

Jakie są objawy legionellozy? Ból głowy, mięśni, gorączka...

Legionelleza jest zakaźną - ale nie zaraźliwą - chorobą dróg oddechowych, wywoływaną przez bakterię Legionella pneumophila. Jakie są objawy? Okres inkubacji trwa od dwóch do 10 dni. Po tym okresie pojawiają się:

  • bóle mięśni,
  • ból głowy,
  • gorączka
  • objawy zapalenia płuc (w tym m.in. suchy kaszel, zaburzenia oddychania).

Objawom tym mogą towarzyszyć zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle brzucha, wymioty, biegunka, a także zaburzenia świadomości.

Więcej o: