Gdańsk. Kierowca taksówki na aplikację zaatakowany po zwróceniu uwagi klientom. Wołał o pomoc

Kierowca taksówki na aplikację z Gdańska został zaatakowany przez swoich klientów. Jeden z mężczyzn uderzył kierowcę w twarz, ponieważ poszkodowany zwrócił mu uwagę, gdy 40-latek wsiadał do pojazdu z piwem w ręce.

Policjanci zatrzymali dwóch pasażerów, którzy zaatakowali w Gdańsku kierowcę taksówki na aplikację. Klienci zaczęli zachowywać się agresywnie, gdy kierowca zwrócił jednemu z nich uwagę, ponieważ mężczyzna wsiadał do auta z piwem w ręce. 40-latek uderzył wtedy pokrzywdzonego.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Kierowca taksówki na aplikację użył gazu wobec klienta, który go zaatakował. Mężczyzna wołał o pomoc

9 września po północy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ataku na kierowcę taksówki na ul. Słowackiego. Jak ustalili funkcjonariusze, 40-latek uderzył kierowcę ręką w twarz, używał wulgarnych słów, znieważył poszkodowanego i groził mu, a 43-letni pasażer kierował pod jego adresem groźby karalne. Zaatakowany kierowca taksówki użył wobec jednego z mężczyzn gazu i wołał o pomoc.

Gdańsk. Policja podała, że jeden z pasażerów, którzy zaatakowali kierowcę taksówki, miał lecieć do Norwegii

40-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Pruszcza Gdańskiego. Z kolei 43-latka zatrzymano na lotnisku Kraków-Balice, skąd mężczyzna zamierzał odlecieć do Norwegii. Było to możliwe dzięki współpracy policjantów z Gdańska oraz Krakowa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał filmowy ze zdarzenia. Ze zgromadzonymi przez policję materiałami zapoznał się także prokurator. Policjanci przekazali, że 40-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie ciała i przestępstwo znieważenia. 43-letni mieszkaniec województwa małopolskiego będzie natomiast odpowiadał za kierowanie gróźb karalnych. Wobec 40-latka policjanci planują zastosować środki zapobiegawcze.

Więcej o: