Kraków. Niebezpieczny wypadek z udziałem karetki. Ambulans przewrócił się na bok

Do niebezpiecznego wypadku z udziałem karetki pogotowia ratunkowego doszło w niedzielę na krakowskich Czyżynach. Samochód osobowy uderzył w jadący na sygnale ambulans, który wskutek zderzenia znalazł się na boku. Pasażerka auta została przetransportowana do szpitala. Badania zlecono także jadącemu w aucie półtorarocznemu dziecku.

W niedzielę (10 września) około godziny 17:40 służby otrzymały informację o wypadku, do którego doszło w Krakowie na węźle Gen. Ludomiła Rayskiego. Na skrzyżowaniu ul. Stella-Sawickiego i al. Jana Pawła II samochód osobowy uderzył w jadący na sygnale ambulans. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba. 

Zobacz wideo "100 konkretów" Koalicji Obywatelskiej. Donald Tusk wymienia najważniejsze punkty

Kraków. Samochód osobowy uderzył w ambulans. Ranna jedna osoba

- Karetka pogotowia jechała na sygnale do pacjenta. Jako pojazd uprzywilejowany wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka krakowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji Katarzyna Cisło. W ambulans uderzył samochód osobowy, który spowodował przewrócenie się na bok pojazdu. W wyniku zdarzenia ranna została kobieta podróżująca osobówką.

Po wdrożeniu na miejscu medycznych czynności ratunkowych poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez inny Zespół Ratownictwa Medycznego. W aucie podróżowały łącznie trzy osoby. Pozostałe dwie - mężczyzna i półtoraroczne dziecko nie odnieśli obrażeń. Z uwagi na możliwe konsekwencje zdarzenia dziecko zostało przewiezione przez swojego ojca na badania. W karetce jechało dwóch ratowników medycznych, którzy także nie wymagali hospitalizacji. 

Wypadek z udziałem karetki. W zdarzeniu interweniowali strażacy

Jak przekazał serwis krakow112.pl, oględziny miejsca zdarzenia wykonali policjanci Ogniwa Obsługi Zdarzeń Drogowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Z kolei przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy użyciu dwóch wyciągarek oraz poduszek pneumatycznych postawili na koła przewrócony na bok ambulans. Po godzinie 19 ruch na jezdni w kierunku Nowej Huty został przywrócony. 

Więcej o: