Karambol na autostradzie A4. Zderzyły się dwa busy i trzy samochody osobowe. Duże utrudnienia w ruchu

Na autostradzie A4 doszło do karambolu z udziałem dwóch busów i trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała jedna osoba. Jezdnia w kierunku Wrocławia pozostaje zablokowana.

Do karambolu na autostradzie A4 doszło w piątek (8 września) po godzinie 8 rano. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zderzenie pięciu pojazdów, w tym dwóch busów oraz trzech osobówek nastąpiło na 140 kilometrze drogi, na węźle Kąty Wrocławskie. 

Zobacz wideo Joanna Scheuring-Wielgus: Nie ma sensu likwidować już istniejących programów społecznych, potrzebujemy za to nowego prawa imigracyjnego

Karambol na autostradzie A4. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala 

Ze wstępnych ustaleń przekazanych przez lokalny serwis tuwroclaw.pl wynika, że na autostradzie A4, na wysokości zjazdu na Kąty Wrocławskie, samochód osobowy wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu. W samochody, które uległy kolizji, wjechał bus, a za nim kolejne auta. W wyniku karambolu ranna została jedna osoba. Poszkodowana z samochodu osobowego kobieta została przewieziona do szpitala.

Po zdarzeniu zablokowany został lewy pas ruchu w kierunku Wrocławia. Ruch odbywa się wyłącznie prawym pasem. Kierowcy muszą stać w dużym korku. Zator na odcinku, który ma już blisko 20 kilometrów, rozpoczyna się już przed węzłem Kostomłoty. Według lokalnych mediów, aby uniknąć stania w korku, należy zjechać z autostrady najpóźniej na węźle Jarosław. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów, co według służb drogowych potrwa najprawdopodobniej do godziny 10. 

Zatrważające statystyki wypadków śmiertelnych 

W 2023 roku miała miejsce piąta edycja policyjnego projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego o nazwie "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2023". Każdego dnia, w okresie wakacyjnym, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, publikowano mapę Polski przedstawiającą liczbę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wraz z liczbą podawano m.in. lokalizację zdarzenia, informację dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia. Z danych opublikowanych przez funkcjonariuszy wynikło, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy doszło do 338 wypadków śmiertelnych, a tylko w ostatni dzień wakacji (3 września) na polskich drogach zginęło aż siedem osób.

Więcej o: