Byli małżeństwem przez niecały rok. 85-latek zabił żonę po 45 latach od rozstania

Policjanci zatrzymali zabójcę 71-letniej mieszkanki powiatu złotowskiego (woj. wielkopolskie), której ciało odkryto w sobotę. Zabójcą okazał się były mąż ofiary. Para była małżeństwem niespełna rok, po czym kobieta miała wyrzucić go z domu. Do ich rozstania doszło 45 lat temu.

Jak czytamy w komunikacie policji, do zdarzenia doszło 2 września około godziny 14. "Dyżurny Złotowskiej jednostki został powiadomiony przez mieszkańca wsi, o odnalezieniu ciała 71-letniej kobiety, mieszkanki Paruszki (gm. Krajenka), w miejscu jej zamieszkania" - informuje funkcjonariusz Damian Pachuc. Przeprowadzone przez mundurowych czynności na miejscu zdarzenia, wskazywały, że kobieta mogła zostać postrzelona z bliskiej odległości, a w wyniku tych obrażeń zmarła.

Policja przekazała, że śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa z Poznania, pod której nadzorem funkcjonariusze przystąpili do zbierania materiału dowodowego. "Zebrane informacje pozwoliły wytypować sprawcę zabójstwa i kilka dni później, do sprawy zatrzymano 85-letniego mężczyznę – byłego męża kobiety" - dodaje Pachuc.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Byli małżeństwem przez rok. Zabił ją 45 lat po rozstaniu

Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Okazało się, że zatrzymany był mężem zamordowanej przez około rok. Ich małżeństwo rozpadło się 45 lat temu. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że kobieta wyrzuciła go wtedy z domu. Czuł się pokrzywdzony i postanowił ją teraz zabić.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, zapadnie decyzja o tymczasowym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o: