Mecz Polska-Wyspy Owcze. Jak dojechać na Stadion Narodowy w Warszawie? Policja wyłączy te ulice z ruchu

Mecz Polska-Wyspy Owcze odbędzie się już w czwartek 7 września o godzinie 20:45. Z tego powodu Warszawa przygotowała się na przybycie kibiców z całej Polski. Policja może zamknąć niektóre ulice w razie wystąpienia konkretnych sytuacji. Jak dojechać na Stadion Narodowy komunikacją miejską?

Podczas czwartkowego wieczoru (7 września) odbędzie się mecz, w którym reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się z Wyspami Owczymi. Wydarzenie będzie miało miejsce na Stadionie Narodowym. Z tego powodu Warszawa opublikowała komunikaty dotyczące sprawnego dojazdu na miejsce.

Zobacz wideo Festiwal Filmowy w Wenecji od kulis. Czerwony dywan i elegancja

Jak dojechać na mecz Polska-Wyspy Owcze? Spotkanie odbędzie się 7 września

Portal UM Warszawa poinformował, że w celu najłatwiejszego dojazdu na mecz kibice powinni wybrać metro, ponieważ pociągi M2 podjeżdżają co trzy minuty. Niedaleko zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Alternatywnym środkiem transportu są również autobusy i tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego.

W związku z wydarzeniem pojawią się utrudnienia na drogach. O godzinie 18:30 zostanie ograniczony wjazd na Saską Kępę, a do rozpoczęcia meczu o godzinie 20:45 z ruchu wyłączone zostaną obszary wydzielone aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą obowiązywały posiadaczy identyfikatorów SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Warszawa. Policja może zamknąć konkretne obszary - w tym most Józefa Poniatowskiego

Policja może w czwartek podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic w Warszawie. Jeżeli dojdzie do zamknięcia ulicy Sokolej i Zamościa do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 17:00 do zakończenia meczu około godziny 22:15, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą przez most Świętokrzyski, następnie ulicami Zajęczą, Topiel i Tamka ponownie na most Świętokrzyski.

Natomiast jeżeli po zakończeniu meczu, czyli około godziny 22:15, grupa kibiców w dużej liczbie będzie chciała przedostać się pieszo do centrum Warszawy, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. To z kolei spowoduje, że na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, a po drugiej stronie będzie kursować w pętli do ronda Wiatraczna.

Ponadto zaplanowane jest uruchomienie zastępczej linii Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Zamknięty fragment zostanie ominięty przez autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72, które pojadą mostem Łazienkowskim. Po zakończeniu meczu wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy. Ponadto zostanie zwiększona liczba tramwajów. "Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska)" - poinformowano. 

Osoby, które posiadają bilety na mecz, zaproszenia lub akredytacje wydane przez UEFA mogą skorzystać z nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli autobusami, tramwajami, metrami, SKM oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. "Ponadto możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź, od 7 września od godz. 6.00, do 8 września do godz. 1.00" - poinformował Warszawski Transport Publiczny.

Więcej o: