Podhale. Zaginęła 16-letnia Anastazja. Policja i bliscy apelują o pomoc w poszukiwaniach

W poniedziałek czwartego września zaginęła 16-letnia Anastazja Skubisz. Dziewczyna po raz ostatni była widziana w miejscowości Lasek niedaleko Nowego Targu. Policja prosi o kontakt osoby, które widziały lub wiedzą coś o zaginionej. Apel o pomoc w poszukiwaniach wystosowała również rodzina nastolatki.

Policja z komisariatu w Rabce-Zdroju prowadzi poszukiwania zaginionej Anastazji Skubisz. 16-letnia dziewczyna pochodzi z Sieniawy - niewielkiego miasta w powiecie nowotarskim na Podhalu. Nastolatka jest uczennicą Technikum Hotelarskiego w Nowym Targu. Po raz ostatni była widziana w miejscowości Lasek w poniedziałek czwartego września około godziny 19. Od tamtego momentu rodzina i bliscy nie mają z nią kontaktu.

Zobacz wideo Akcja policji, która doprowadziła do przełomu ws. zaginięcia 17-latki

Zaginięcie 16-latki z Sieniawy. Policja apeluje o pomoc

Policja wystosowała komunikat, w którym prosi o kontakt osoby, które widziały lub mogą wiedzieć coś na temat miejsca pobytu zaginionej. Podali również poniższy rysopis nastolatki:

  • wzrost: 178 cm,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy: długie, brązowe (czerwone końcówki),
  • oczy: brązowe.

W dniu zaginięcia Anastazja ubrana była w kremową bluzkę, czarne spodnie dresowe i białe buty sportowe. Posiadała przy sobie również czarną torebkę.

Policja prosi osoby posiadające informacje na temat zaginionej nastolatki o kontakt. Z Komisariatem Policji w Rabce-Zdroju można skontaktować się pod numerami telefonu 47 83 46 750 oraz 47 83 46 759. Wiadomości na temat zaginionej można zgłaszać również pod numerem alarmowym 112.

Rodzina dziewczyny prosi o pomoc. W poszukiwania zaangażowali się internauci

W poszukiwanie zaginionej nastolatki zaangażowały się również grupy w mediach społecznościowych. Komunikat o zaginięciu dziewczyny pojawił się między innymi na stronach "Gdziekolwiek jesteś" i "Zaginieni - pomóżmy ich odnaleźć".

"Z relacji rodziny wynika, że dziewczyna nigdy wcześniej nie zrywała kontaktu i jest z nimi bardzo związana emocjonalnie" - komunikował portal "Gdziekolwiek jesteś".  

Więcej o: