Zabrze. Auto potrąciło ośmiolatkę na pasach przed szkołą. Śmigłowiec LPR zabrał nieprzytomne dziecko

W Zabrzu, na oznakowanym przejściu dla pieszych przed szkołą, kierująca samochodem potrąciła ośmioletnią dziewczynkę. Kobieta nie zahamowała przed przejściem, bo - jak miała wyjaśnić - oślepiło ją słońce. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał nieprzytomną ośmiolatkę do szpitala.

Policjanci z Zabrza (woj. śląskie) badają okoliczności wypadku, do którego doszło przed szkołą podstawową na ul. Piłsudskiego. Kobieta kierująca samochodem osobowym potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych ośmiolatkę.

Zobacz wideo Przechodzień wepchnął przypadkową osobę pod autobus. 24-latek został zatrzymany

Policja: Śmigłowiec LPR zabrał do szpitala dziecko potrącone na pasach przed szkołą w Zabrzu

Okoliczności wypadku z 6 września opisał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu Sebastian Bijok. - O godzinie 8.30 na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia na pasach ośmioletniej dziewczynki przez samochód osobowy. Nieprzytomna dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Nie znamy jej dokładnego stanu zdrowia. Natomiast badanie na miejscu wykazało, że kierująca 69-latka była trzeźwa. W tym momencie policjanci na miejscu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - poinformował policjant cytowany przez zabrze.com.pl.

Jak podał portal RMF24.pl, "siła uderzenia była tak duża, że potrącone dziecko zostało odrzucone na odległość kilkunastu metrów". Radio Piekary przekazało, że dziewczynkę przetransportowano śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Rzecznik szpitala powiedział, że ośmiolatka odzyskała już przytomność i znajduje się "w stanie średnim stabilnym".

Zabrze. Sprawczyni wypadku "miała twierdzić, że nie zahamowała, ponieważ oślepiło ją słońce"

Serwis RMF24.pl odniósł się również do przyczyn wypadku. "Kobieta, która potrąciła dziewczynkę, miała twierdzić, że nie zahamowała, ponieważ oślepiło ją słońce" - przekazał. Policja zwróciła natomiast uwagę, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wzrosło zagrożenie związane z wypadkami, do których dochodzi w okolicy placówek oświatowych.

- Zaczął się rok szkolny, więc apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół. Kierowcy powinni być przygotowani, że w takich miejscach na drodze nagle może pojawić się dziecko. Z drugiej strony rodzice powinni rozmawiać ze swoimi pociechami o tym, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. To, że jesteśmy na przejściu dla pieszych, nie gwarantuje nam stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego taką profilaktykę musimy uskuteczniać, aby uniknąć takich przykrych zdarzeń jak dzisiaj - stwierdził oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Więcej o: