Łódź. 70-latek nagle wtargnął pod nadjeżdżający pociąg Intercity. Duże utrudnienia na kolei

Na torach w Łodzi doszło do potrącenia 70-latka przez pociąg Intercity. Mężczyzna został przekazany pogotowiu ratunkowemu. W związku z wypadkiem opóźnione zostały pociągi jadące z tego miasta.

Jak informuje dzienniklodzki.pl, do zdarzenia doszło w środę 6 września około godziny 6:30 przy ul. Nowogrodzkiej w Łodzi. Pociąg InterCity "Łodzianin" relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Gdańska potrącił 70-letniego mężczyznę. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że mężczyzna nagle wtargnął na tory.

Zobacz wideo Rowerzysto! Uważaj i poznaj znaki drogowe

Wypadek na torach kolejowych w Łodzi. 70-latek nagle wszedł pod nadjeżdżający pociąg

Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, którzy udzielili pomocy mężczyźnie jeszcze na miejscu wypadku. 70-latek nie odniósł groźniejszych obrażeń. - Poszkodowany 70-latek w chwili przybycia straży był przytomny, został ewakuowany spod pociągu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. bryg. Jędrzej Pawlak z KW PSP w Łodzi.

Jak podaje TVP Info, mężczyzna najprawdopodobniej chciał przejść na drugą stronę torowiska, potknął się i wpadł między szyny tuż przed zbliżającym się pociągiem.

Wypadek i zatrzymanie pociągu ma jednak wpływ na rozkład jazdy. Pociągi na trasie Łódź-Warszawa będą opóźnione. Ponadto pasażerowie "Łodzianina" musieli opuścić pociąg, ponieważ skład nie mógł wyruszyć w dalszą trasę. 

W związku z tym zdarzeniem "wprowadzono honorowanie biletów:

  • Kolei Mazowieckich na trasie Skierniewice - Warszawa - Skierniewice,
  • PolRegio na odcinku Łódź Widzew - Warszawa - Łódź Widzew,
  • Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - Łódź Widzew - Warszawa - Łódź Widzew"

- przekazało PKP InterCity w oświadczeniu.

Więcej o: