Białoruski żołnierz przeszedł na polską stronę. Próbował przeciąć płot. Jest reakcja Polski

Białoruski żołnierz próbował przeciąć płot na granicy polsko-białoruskiej. Wojskowego wykryły systemy monitoringu w okolicy miejscowości Dubicze Cerkiewne. - To kolejne tego typu zdarzenie - zaznaczyła por. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.

Według informacji radia RMF FM, umundurowany żołnierz przeszedł na terytorium Polski i piłował jedno z przęseł ogrodzenia. Na miejsce natychmiast wysłano patrole straży granicznej. Jak poinformowała rozgłośnia, Białorusin uciekł na widok mundurowych.

- To kolejne tego typu zdarzenie, gdy osoba umundurowana próbowała uszkodzić barierę na granicy. Na widok naszych patroli szybko oddaliła się w głąb terytorium Białorusi - powiedziała Interii por. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.

Zobacz wideo Likwidacja bariery na granicy z Białorusią - tak czy nie? [SONDA]

Żołnierz z Białorusi przekroczył granicę z Polską. Chciał przeciąć płot

Umundurowany białoruski żołnierz z długą bronią oraz w kominiarce na twarzy próbował przeciąć jedno z przęseł w płocie na granicy Polski z Białorusią w sobotę 2 września. Według informacji RMF FM, mężczyzna nie przeciął przęsła, a "nieznacznie go uszkodził".

Ogrodzenie jest po polskiej stronie, zatem polscy funkcjonariusze sporządzili już meldunek w sprawie incydentu. Obecnie trwa wyjaśnianie sprawy. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane przez Straż Graniczną.

 

Kolejna próba uszkodzenia ogrodzenia na granicy z Białorusią

Rzeczniczka Straży Granicznej zwróciła uwagę, że nie była to pierwsza tego typu sytuacja. - Osoby uszkadzające zaporę zazwyczaj są w mundurach, ale też często ubrani są po cywilnemu - często w kominiarkach. Widzimy, że nie są to cudzoziemcy - podkreśliła.

- Inaczej się zachowują, nie chcą przekraczać granicy, uszkadzają barierę i wycofują się - zwróciła uwagę rzeczniczka. Por. Michalska zwróciła uwagę, że do podobnych zdarzeń dochodziło od początku powstania płotu.

Więcej o: