Pożar domu wielorodzinnego w Rokitnicy, na Pomorzu. Nie żyje czteroletnia dziewczynka

Czteroletnia dziewczynka zginęła w pożarze domu wielorodzinnego w miejscowości Rokitnica, w województwie pomorskim. Ogień wybuchł we wtorek nad ranem w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Ewakuowano kilkanaście osób, Matka i dziadek czterolatki trafili do szpitala.
Zobacz wideo Kaczyński wyjaśnia, dlaczego zmienił okręg wyborczy

O tragedii w Rokitnicy w województwie pomorskim informuje TVN24 - stacja podała, że straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego we wtorek po godzinie 4. - Budynek zamieszkiwało dziewięć rodzin, przed przybyciem naszych zastępów ewakuowało się 19 osób. Pożar jednego z mieszkań był w pełni rozwinięty - mówił st. kpt. Jarosław Kinowski ze straży pożarnej w Pruszczu Gdańskim. Strażacy dodali, że w trakcie gaszenia pożaru wpłynęła informacja, że w pożarze została poszkodowana czteroletnia dziewczynka.

Pomorskie. Pożar domu wielorodzinnego w Rokitnicy. Nie żyje czteroletnia dziewczynka

- Z naszymi zastępami przybył zespół ratownictwa medycznego, który podjął czynności ratownicze i podjął reanimację. Mimo reanimacji dziecko zmarło - dodał st. kpt. Kinowski. Dwie osoby trafiły do szpitala. To matka i dziadek dziewczynki. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej, w budynku mieszka dziewięć rodzin.

***

Więcej o: