Dwa zdarzenia na autostradzie A2 na wysokości Izdebna Kościelnego. Korek na 12 km

Na autostradzie A2 w krótkim odstępie czasu doszło do aż dwóch zdarzeń drogowych. Na wysokości miejscowości Izdebno Kościelne (woj. mazowieckie) zarówno w kierunku Warszawy, jak i Poznania miały miejsce kolizje. W konsekwencji na drodze powstał korek liczący aż 12 km.

W poniedziałek (4 września) pechowy dla kierowców okazał się być odcinek autostrady A2 na wysokości miejscowości Izdebno Kościelne położonej w powiecie grodziskim (województwo mazowieckie). Do pierwszego zdarzenia doszło tam po godzinie 15 na pasie ruchu w kierunku Warszawy.

Zobacz wideo Bez powodu wepchnął 39-latka pod autobus w Lublinie

Seria zdarzeń drogowych na autostradzie A2 pod Grodziskiem. Uczestnik kolizji miał dwa promile alkoholu w organizmie

W kolizji uczestniczyły dwa samochody. Jak przekazał w rozmowie z TVN Warszawa Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji, badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w organizmie jednego z kierowców. W wyniku zderzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Poza pojazdami uszkodzeniu uległy również barierki. Jeden z pasów ruchu w kierunku Warszawy został całkowicie zablokowany.

Kolizja na A2 na wysokości Izdebna Kościelnego. Zderzyły się cztery pojazdy, korek osiągnął długość 12 km

Informacja o drugim zdarzeniu na tym samym odcinku autostrady wpłynęła do straży pożarnej o godzinie 15:59. W zderzeniu uczestniczyły aż cztery pojazdy: samochód osobowy, dwa samochody dostawcze (w tym jeden wyposażony w lawetę) i samochód ciężarowy. W tym przypadku wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Jak przekazał reporter TVN24 Warszawa, na miejsce wezwano policję, straż pożarną i służbę drogową, która zajęła się zasypywaniem wycieków z pojazdów. W kierunku Poznania przejezdny pozostawał tylko jeden pas ruchu. Kumulacja zdarzeń i utrudnień drogowych doprowadziła do powstania gigantycznego korka, który w szczytowym momencie na mapach Google miał długość aż 12 km. Obecnie nie ma już utrudnień. 

Więcej o: