Do Polski nadchodzi zmiana pogody. Wyż zapewni nam ciepłe, słoneczne dni bez deszczu. Jak długo?

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższych dniach czeka nas wysoka temperatura i słoneczna pogoda. Stabilizacja warunków atmosferycznych będzie związana z wyżami, które wpłyną na zmianę pogody w Polsce.

Od poniedziałku 4 września pogoda w naszym kraju ulegnie zmianie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że przez cały tydzień czekają nas pogodne dni z wysoką temperaturą. Będzie to związane z oddziaływaniem antycyklonu Olenka, który ustabilizuje sytuację pogodową w Polsce.

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

IMGW zapowiada spokojną i bezdeszczową pogodę przez cały tydzień. W weekend czekają nas upały

IMGW przekazał na Twitterze, jakiej pogody Polacy mogą się spodziewać 4 września. "Dziś przeważnie słonecznie, tylko na wschodzie więcej chmur i możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura od 20 do 25 stopni Celsjusza, nad morzem i w rejonach podgórskich od 16 do 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zwykle z kierunków północnych, na północy kraju przeważnie zachodni" - napisano.

Zgodnie z prognozą opublikowaną przez IMGW zmiana pogody w Polsce będzie miała trwały charakter. Synoptycy "przez cały nadchodzący tydzień spodziewają się w Polsce spokojnej, praktycznie bezdeszczowej pogody". Zauważono, że temperatura będzie w ciągu tygodnia rosnąć, a w weekend doświadczymy upałów. Od piątku 8 września do niedzieli 10 września temperatura na zachodzie i południowym zachodzie Polski może wynieść nawet 30 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce będzie stabilna dzięki antycyklonowi Olenka. Niewiele burz i opadów do połowy września

IMGW zwrócił uwagę, że zmiana pogody będzie związana w wyżami nad Polską. Portal fanipogody.pl zauważył, że takie warunki atmosferyczne zapewnią na dłuższy czas dominację antycyklonowi Olenka, który ustabilizuje pogodę w Polsce. Eksperci sądzą, że do połowy września będziemy obserwować niewiele dni z opadami atmosferycznymi, a "natężenie zjawisk burzowych okaże się znacznie mniejsze niż pod koniec sierpnia".

Więcej o: