"Sprawa Iwony Wieczorek" trafiła na Netfliksa. Serial przybliża historię niewyjaśnionego zaginięcia

Serial "Sprawa Iwony Wieczorek" pojawił się na Netfliksie. Trzyodcinkowy dokument, który traktuje o głośnej sprawie zaginięcia maturzystki z 2010 roku, można oglądać od początku września. Netflix nabył prawa do produkcji od serwisu Viaplay, na którym serial miał swoją premierę 30 czerwca tego roku.

"Sprawa Iwony Wieczorek" w reżyserii Piotra Bernasia trafiła do oferty Netfliksa, gdzie wzbogaca katalog gatunku "true crime". Serial wciąż dostępny jest również na platformie streamingowej Viaplay. Dokument ma stanowić podsumowanie śledztwa dotyczącego niewyjaśnionego zaginięcia maturzystki, które miało miejsce 13 lat temu - w roku 2010.

Zobacz wideo Nagranie z monitoringu dot. sprawy Iwony Wieczorek. Ostatnie chwile przed zaginięciem

"Sprawa Iwony Wieczorek" dostępna na Netfliksie. Serial przybliża historię głośnego śledztwa

Serial Piotra Bernasia, poprzez rozmowy z dziennikarzami, policją, prywatnymi detektywami, znajomymi i najbliższymi nastolatki stara się przybliżyć szczegóły zaginięcia Iwony Wieczorek oraz śledztwa w tej sprawie. Jedną z głównych bohaterek dokumentu jest matka zaginionej dziewczyny Iwona Główczyńska, która szczegółowo opowiada o swoich zmaganiach w sprawie poszukiwania córki. Twórcy "Sprawy Iwony Wieczorek" analizują historię śledztwa oraz najważniejsze zgromadzone poszlaki, a także przyglądają się powszechnie spotykanym hipotezom.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Po 13 latach sprawa wciąż czeka na wyjaśnienie

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia dziewczyna, wówczas świeżo po maturze, umówiła się ze znajomymi na wyjście na miasto. W klubie "Dream Club" mieszczącym się w "Krzywym Domku" na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie nastolatka miała pokłócić się ze znajomymi, a następnie samotnie opuścić dyskotekę około godziny trzeciej nad ranem.

Iwona Wieczorek ruszyła na piechotę do domu. Kamera monitoringu zarejestrowała ją ostatni raz o godzinie 4.12 przy wejściu na plażę w Gdańsku Jelitkowie, niedaleko od miejsca jej zamieszkania. Potem ślad po dziewczynie zaginął. Sprawa zniknięcia nastolatki odbiła się szerokim echem w mediach. W śledztwo zaangażowana była lokalna policja oraz prywatni detektywi. Po 13 latach od dnia zaginięcia wciąż nie przyniosło ono jednak żadnej odpowiedzi.

Więcej o: