Z kamienicy w Sosnowcu oderwał się balkon. Przebywały na nim dwie osoby, jedna nie żyje [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek rano z trzeciego piętra kamienicy w Sosnowcu oderwał się balkon. W chwili zdarzenia przebywały na nim dwie osoby. Niestety życia kobiety nie udało się uratować. Stan mężczyzny jest ciężki, ale stabilny.

RMF FM poinformowało w poniedziałek (4 września) o zdarzeniu, do którego doszło rano w Sosnowcu (województwo śląskie). Z jednej z kamienic znajdującej się przy skrzyżowaniu ul. Krzywej i Czystej oderwał się balkon. Tuż przed południem PAP poinformowała, że jedna z osób, która znajdowała się na balkonie w trakcie zdarzenia, zmarła.

Zobacz wideo Łuków. Kamery nagrały upadek nietrzeźwej 18-latki na rowerze

Sosnowiec. Oderwał się balkon jednej z kamienic. Znajdowały się na nim dwie osoby, ich stan jest ciężki

"Dzisiaj tj. 4 września ok. godz. 6:00 przy ul. Krzywej w Sosnowcu doszło do nietypowego zdarzenia. Z czterokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego oderwał się balkon, który spadł z trzeciego piętra. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które w chwili zdarzenia przebywały na balkonie" - pisze Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu na Facebooku. 

Rozgłośnia podaje, że dwie poszkodowane osoby znajdowały się na balkonie w chwili zdarzenia. Obie zostały zabrane do szpitala w stanie ciężkim. Z kamienicy ewakuowano także 21 pozostałych jej lokatorów, dla których został podstawiony specjalny autobus. Teraz stan kamienicy oceni inspektor budowlany.

Później PAP przekazała, że kobieta, która znajdowała się na balkonie w trakcie zdarzenia, niestety zmarła. - Poszkodowana kobieta natychmiast trafiła na blok operacyjny, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Ranny mężczyzna ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafi na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Ma liczne złamania. Jest wydolny krążeniowo, ale niewydolny oddechowo, został zaintubowany - przekazał agencji rzecznik Szpitala Św. Barbary Tomasz Świerkot.

Więcej o: