Samochód dachował przed przejeżdżającym pociągiem. Dwie osoby nie żyją, trzy walczą o życie w szpitalu

Na przejeździe kolejowym w Barcicach Górnych doszło do tragicznego wypadku. Pociąg zderzył się tam z samochodem osobowym. Na miejscu zmarła jedna osoba, a kolejna w szpitalu.

Do wypadku doszło w sobotę 2 września kilka minut po godzinie 5 rano w pobliżu drogi krajowej numer 87 w Barcicach Górnych w powiecie nowosądeckim (województwo małopolskie). W okolicy przejazdy kolejowego w kierunku Przysietnicy pociąg osobowy zderzył się z samochodem.

Zobacz wideo Kierowca BMW potrącił kobietę z dzieckiem na przejściu dla pieszych

Tragiczny wypadek w Barcicach Górnych. Samochód dachował przed przejeżdżającym pociągiem

- Kierujący samochodem marki Skoda 26-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad autem i wypadł z jezdni, a następnie dachował i wpadł na torowisko wprost pod jadący pociąg - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl podkomisarz Barbara Szczerba z KWP w Krakowie.

Jak czytamy we wpisie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, po dotarciu służb na miejsce okazało się, że jedna osoba znajdowała się pod pociągiem. Ofiara ta zginęła na miejscu. Pozostałe cztery osoby były zakleszczone w aucie. Strażacy musieli więc rozciąć pojazd, by wydobyć poszkodowanych z samochodu.

Następnie osoby te zostały przetransportowane do placówek medycznych. Jak informuje Radio Kraków, druga ofiara wypadku zmarła w szpitalu. Stan pokrzywdzonych jest ciężki.

Na miejscu nadal pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy ustalą przyczyny i okoliczności tragedii. Droga numer 87 na tym odcinku była zablokowana przez dwie godziny, teraz ruch odbywa się normalnie. "Nie kursują natomiast pociągi, pasażerowie kolei korzystają z komunikacji zastępczej" - podaje krakowska rozgłośnia. 

Więcej o: