Podkarpacie. Drzewo przygniotło 12-latka i jego dziadka. Jechali podczas burzy rowerami przez las

12-latek i jego dziadek zostali ranni podczas burzy, która nawiedziła Podkarpacie. Drzewo wyrwane z korzeniami przez wichurę runęło na rowerzystów jadących leśną ścieżką. Chłopiec zdołał zawiadomić policjantów, którzy jako pierwsi dotarli do poszkodowanych. Dzięki interwencji strażaków 12-latek wydostał się spod powalonego drzewa.

W lesie na terenie gminy Nowa Dęba w powiecie tarnobrzeskim (woj. podkarpackie) doszło do niebezpiecznego wypadku. Drzewo powalone przez burzę przygniotło 12-latka i jego dziadka. Dzięki rozważnemu zachowaniu chłopca służby ratownicze zdołały pomóc poszkodowanym.

Zobacz wideo Potężna burza z gradem i ulewą przeszła nad Tarnowem [29.08]

Rowerzyści jechali podczas burzy przez las. Przygniotło ich drzewo. Interweniowała policja

26 sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch rannych rowerzystów, którzy znajdowali się w lesie w miejscowości Rozalin. Funkcjonariuszom przekazano, że drzewo wyrwane z korzeniami przez wichurę runęło na 63-latka oraz jego wnuka. Choć chłopiec był przygnieciony przez rower i drzewo, zdołał sięgnąć po telefon dziadka i zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Informacje podane przez 12-latka pozwoliły funkcjonariuszom z Nowej Dęby odnaleźć poszkodowanych. Na miejscu okazało się, że 63-latek wydostał się już spod drzewa. Mężczyzna został zabrany do radiowozu. Policjantka uczestnicząca w interwencji okryła chłopca przed ulewnym deszczem swoją kurtką i opiekowała się nim do czasu przyjazdu strażaków oraz ratowników medycznych.

Strażacy z Nowej Dęby wydostali chłopca spod powalonego drzewa. Rowerzyści trafili do szpitala

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie usunęli powalone drzewo i uwolnili 12-latka. Chłopiec odczuwał ból w nodze. Obaj poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci podkreślili, że roztropność 12-latka i odpowiednia reakcja służb ratowniczych pomogła zapobiec tragedii. Zaapelowali również, aby nie lekceważyć alertów RCB, które ostrzegają nas m.in. przed zagrożeniami związanymi z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi.

Więcej o: