Policjanci uratowali topiącego się 23-latka w Okunince. Z jeziora trafił do więzienia. Był poszukiwany

W Okunince policjanci uratowali dwóch topiących się mężczyzn. Nietrzeźwy 23-latek próbował pływać w jeziorze, jednak opadł z sił i prawie utonął. Jego 18-letni kolega próbował go ratować, jednak sam też potrzebował pomocy. Jak się później okazało, jeden z nich był poszukiwany listem gończym.

W nocy 28 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie uratowali dwóch mężczyzn topiących się w Jeziorze Białym w Okunince (woj. lubelskie, pow. włodawski). Po udzieleniu im pomocy okazało się, że 23-latek powinien trafić do więzienia - do czego doszło wyjątkowo szybko.

Zobacz wideo Kaczyński zapowiedział zmiany w sądownictwie. "Tym razem nikt nas nie zatrzyma"

Okuninka. Policjanci uratowali topiącego się 23-latka. Szybko trafił do więzienia

Według informacji przekazanych przez podinsp. Bożenę Szymańską, nietrzeźwy 23-latek sam wskoczył do jeziora, po czym zniknął w wodzie. "Za nocnym pływakiem wskoczył zaniepokojony kolega. Chciał go odszukać i mu pomóc. Policjanci po chwili od zgłoszenia zobaczyli w wodzie dwóch mężczyzn, którzy wzywali pomocy" - przekazała Szymańska.

Mundurowi wyciągnęli mężczyzn z wody i wciągnęli ich do łódki. Następnie dopłynęli do nich strażacy. "Na brzegu okazało się, że 23-latek jest poszukiwany listem gończym do odbycia sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Ani on, ani jego 18-letni kolega nie wymagali pomocy medycznej" - dodała Szymańska.

Jak prawidłowo zachować się nad wodą?

Policja stale przypomina o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Więcej o: