Andrzej Precigs nie żyje. Był nie tylko aktorem, startował w wyborach z listy Platformy Obywatelskiej

W wieku 74 lat zmarł Andrzej Precigs, aktor znany m.in. z ról w serialach "M jak miłość", czy "Lalka". Przez lata związany był także z polityką. W 2006 roku w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego gminy Brwinów z listy Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Precigs zmarł w sobotę 26 sierpnia. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz wideo Gazeta.pl i OKO.press przejmują "panel symetrystów". Meller, Sitnicka, Sroczyński i Wróbel wkrótce we wspólnej rozmowie

Nie żyje Andrzej Precigs. Znany aktor zmarł w wieku 74 lat

"Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz były prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu." - napisano na facebookowym profilu ZASP. 

Andrzej Precigs szerszej publiczności dał się poznać m.in. jako młody Wokulski w serialu "Lalka", Teofil Różyc w filmie "Nad Niemnem" Zbigniewa Kuźmińskiego, czy też z ról  w nowszych produkcjach takich jak serial  "M jak miłość", gdzie zagrał ojca Kingi Zduńskiej (w tej roli Katarzyna Cichopek). 

Andrzej Precigs związany był także z polityką

Aktor urodził się 22 sierpnia 1949 roku w Warszawie. W 1972 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W tym samym roku rozpoczął swoją działalność w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Pracował tam przez kolejne dwa lata. W późniejszym czasie związany był także z takimi placówkami jak Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie, czy Nowy Teatr w Warszawie.

Andrzej Precigs był nie tylko znanym aktorem teatralnym, ale także filmowym i serialowym. W swojej karierze zajmował się również reżyserią dubbingu. Przez kilka lat realizował się także w polityce. W 2006 roku był kandydatem w wyborach samorządowych z listy Platformy Obywatelskiej. Uzyskał wówczas mandat radnego gminy Brwinów. Cztery lata później w 2010 roku ubiegał się o reelekcję, którą udało mu się zdobyć.

Więcej o: