Białystok. Dwie 14-latki potrącone przez pociąg. Miały sobie robić zdjęcia przy torach

Dwie 14-latki z Białegostoku trafiły do szpitala po tym, jak zostały potrącone przez pociąg. Ze wstępnych informacji wynika, że robiły sobie zdjęcia przy torach.

Do zdarzenia doszło w piątek w okolicach ul. Buskiej w Białymstoku. Dwie 14-latki zostały tam potrącone przez pociąg towarowy PKP Cargo relacji Siedlce - Suwałki.

Zobacz wideo Kobieta otarła się o śmierć. Kierowca ciężarówki był nieświadomy

Białystok. Dwie 14-latki potrącone przez pociąg. Miały sobie robić zdjęcia przy torach

- O godz.15:13 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu dwóch dziewczyn przez pociąg towarowy - przekazał Kurierowi Porannemu oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło, podczas gdy nastolatki robiły sobie zdjęcia na torach lub przy nich. Poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Na razie nie wiadomo, w jakim są stanie. Policja nie podaje informacji na ten temat.

Spółka PKP PLK przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że przez dwie godziny po wypadku ruch pociągów na tej trasie był wstrzymany. Zamiast pociągów pasażerskich jeździły autobusy zastępcze. O godz. 17:35 ruch został przywrócony. 

Okoliczności zdarzenia bada policja.

Więcej o: