Warszawa. Pociąg zderzył się z koparką, drugi został skierowany na zły tor

Katarzyna Rochowicz
W Warszawie jeden z pociągów zderzył się z koparką. Z kolei drugi został skierowany na zły tor - donosi w piątek rano Radio ZET. Występują opóźnienia w ruchu.

W piątek 25 sierpnia wystąpiły kolejne utrudnienia na kolei. Jak poinformowało Radio ZET, między stacjami kolejowymi Warszawa Wschodnia a Warszawa Wawer pociąg ze stolicy do Chełma zderzył się z koparką drogową. Z kolei pociąg relacji Lublin-Wrocław został w Warszawie skierowany na nieodpowiedni tor. W wyniku zdarzenia występują opóźnienia. 

Zobacz wideo Kobieta otarła się o śmierć. Kierowca ciężarówki był nieświadomy

RMF FM z kolei donosi, że w Boczowie (w. lubuskie) zerwała się sieć trakcyjna. Na trasie Warszawa-Berlin jest zablokowany ruch kolejowy. "Pociąg Polregio jadący z Rzepina do Zbąszynka złamał pantograf i uszkodził sieć. Na miejsce wysłano ekipy naprawcze. Zablokowane są oba tory" - podała stacja.

Naprawy mają potrwać co najmniej do godziny 10:00.

Jak podaje Raport Kolejowy, opóźnienia odnotowują pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej - linia S10 oraz Kolei Mazowieckich - linia R7. Pasażerowie pociągu, który zderzył się z koparką czekają wciąż na komunikację zastępczą z uwagi na uszkodzoną lokomotywę. Według informacji przekazanych przez portal, koparka wjechała pod pociąg.

Skierniewice. Pociąg pasażerski zderzył się z towarowym

W czwartek z kolei doszło do zderzenia dwóch pociągów w Skierniewicach. Pociąg towarowy zderzył się z pasażerskim. "Około godz. 12:10 na stacji Skierniewice skład Kolei Mazowieckich rel. Warszawa Wschodnia - Skierniewice wjechał w pociąg towarowy PKP Cargo" - przekazał w komunikacie cytowanym przez "GW" rzecznik PKP Rafał Wilgusiak. W środku znajdowało się 30 osób. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Więcej o: