Dolnośląskie. Tajemniczy przedmiot na torach kolejowych postawił służby na nogi

Na torach w okolicy Legnicy znaleziono tajemniczy przedmiot, co postawiło na nogi praktycznie wszystkie służby - podaje RMF FM. Na miejsce przyjechali m.in. antyterroryści i agenci ABW.

O tajemniczym przedmiocie, który na torach w miejscowości Pawłowice Małe (pow. legnicki, woj. dolnośląskie) znalazła Straż Ochrony Kolei, poinformowało RMF FM. Rozgłośnia podkreśla, że na "urządzenie z kabelkami i wyświetlaczem" natrafiono w czasie rutynowego patrolu.

Zobacz wideo Nagrywał film, a sam stał się jego głównym bohaterem

Tajemniczy przedmiot na torach kolejowych. Na nogi postawiono służby

Leżący na torach przedmiot zaniepokoił Straż Ochrony Kolei. W związku ze znaleziskiem podjęto decyzję o zablokowaniu ruchu kolejowego na trasie towarowej, m.in. do Huty Miedzi Legnica. Na miejsce przyjechali antyterroryści, agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz dyżurny prokurator. Urządzenie sprawdzili pirotechnicy. O sprawie powiadomiono też Centralne Biuro Śledcze Policji.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasady przedmiotem tym miało być urządzenie do pomiaru prądu należące do jednego z przedsiębiorstw. Kiedy okazało się, że nie ma zagrożenia, alert odwołano. "Nie jest na razie jasne, czy przedmiot został zgubiony, czy może firma zainstalowała go na trasie kolejowej" - zaznacza rozgłośnia.

Więcej o: