Wstrząsająca śmierć 71-latki na parkingu w Rędzinach. Zginęła pod kołami własnego samochodu

Na parkingu jednego ze sklepów w Rędzinach k. Częstochowy zginęła 71-latka. Kobieta wpadła pod koła własnego samochodu. Okoliczności, w jakich doszło do wypadku, policjanci ustalili na podstawie nagrań monitoringu oraz zeznań świadków.

W południe 19 sierpnia 71-latka wybrała się do sklepu w Rędzinach (woj. śląskie, pow. częstochowski) niedaleko Częstochowy. Po zakończonych zakupach, gdy była już na parkingu, doszło do tragicznego wypadku.

Zobacz wideo Kobieta otarła się o śmierć. Kierowca ciężarówki był nieświadomy

Rędziny. 71-latka zmarła pod kołami swojego samochodu

Według ustaleń policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie 71-latka została potrącona przez własny samochód, prawdopodobnie wtedy, gdy była w trakcie pakowania zakupów do bagażnika i na chwilę przerwała tę czynność. - Kobieta, stojąc przy pojeździe od strony kierowcy, przekręciła kluczyk w stacyjce, być może chciała włączyć klimatyzację albo uchylić szyby, było upalnie - przekazała  asp. sztab. Barbara Poznańska z częstochowskiej policji "Dziennikowi Zachodniemu".

- W momencie przekręcenia kluczyka silnik został uruchomiony i pozostawiony na wstecznym biegu pojazd ruszył do tyłu. Otwarte drzwi przewróciły kobietę, została ona następnie wciągnięta pod koło - dodała asp. sztab. Poznańska. Stan kobiety był na tyle poważny, że zmarła na miejscu.

Rędziny. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności śmierci 71-latki

Z informacji przekazanych przez policjantkę wynika, że dotychczasowe ustalenia śledczych opierają się na analizie monitoringu oraz na zeznaniach świadków zdarzenia. Dokładne okoliczności śmierci 71-latki będą ustalane w prowadzonym postępowaniu.

"W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2023 roku na polskich drogach doszło do 11 191 wypadków drogowych. Zginęło w nich 930 osób, a 12 618 zostało rannych" - wynika ze statystyk podanych przez portal ciekawestatystyki.pl. Według danych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w 2022 roku odnotowano 21 322 wypadki drogowe, w wyniku których 1896 osób poniosło śmierć - wynika z danych przekazanych przez policję.

Więcej o: