Wybuch gazu w Rogowie. Spod gruzów wydobyto 82-latkę. Kobieta nie żyje

Katarzyna Rochowicz
We wtorek doszło do wybuchu gazu w miejscowości Rogów (woj. świętokrzyskie). Jak przekazała straż pożarna, pod gruzami budynku znajdowała się kobieta. - Po godzinie 10:00 ratownicy medyczni stwierdzili zgon 82-letniej kobiety, którą wydobyto z gruzów - przekazał w rozmowie z Gazeta.pl st. kpt. Mariusz Czapelski z KP PSP w Końskich.

Jak informuje Radio Kielce, Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przekazał, że zgłoszenie o wybuchu butli gazowej wpłynęło do służb we wtorek około godziny 8:00 rano. - Przed godziną 9:00 zlokalizowaliśmy, gdzie znajduje się 82-letnia kobieta. Wydobyliśmy ją z gruzów i przekazaliśmy zespołowi ratownictwa medycznego - przekazał w rozmowie z Gazeta.pl st. kpt. Mariusz Czapelski z KP PSP w Końskich. Rzecznik poinformował, że po godzinie 10:00 ratownicy medyczni stwierdzili zgon 82-letniej kobiety. 

Zobacz wideo 20-latek uciekał przed policjantami. W aucie wiózł kobietę z niemowlakiem

Rogów. W wyniku eksplozji butli z gazem doszło do zawalenia budynku

- Budynek grozi zawaleniem, nie prowadzimy już tam prac. Z relacji bliskich i sąsiadów wynika, że znajdowała się tam jedynie 82-latka, co potwierdził zięć i sąsiedzi kobiety. W miejscach, w których mogliśmy, prowadziliśmy działania. Reszta budynku zostanie prawdopodobnie zburzona - poinformował nas Czapelski.

"Trwają działania w Rogowie po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, obecnie trwa przeczesywanie gruzowiska" - przekazała KP PSP Końskie na portalu X po godzinie 9:00. Z przekazanych przez sąsiadów relacji wynika, że wybuch był bardzo silny.

Na miejscu zdarzenia pracuje dziesięć zastępów straży pożarnej. Rzecznik straży pożarnej w Końskich poinformował, że działania prowadzi 42 strażaków.

Więcej o: